Darujte si pohodu a vyzkoušejte houpací síť
D

Houpací sítě působí v kontextu české zahrady stále poněkud exoticky. Mezi mnohem běžnější výbavu pro nedělní chvilky odpočinku patří klasické lehátko. Je to však velká škoda. Sítě mají celou řadu výhod a přináší také o poznání zajímavější vzhled. Velká popularita houpacích sítí v zahraničí má své důvody, a proto je nejvyšší čas podívat se na to, jak z nich udělat zajímavý doplňek zahrady.

Využití houpací sítě na zahradě - ispirace od Biano
Využití houpací sítě na zahradě – ispirace od Biano

Kam houpací síť umístit?

Dobrou zprávou je, že pro umístění houpací sítě na zahradě vůbec nemusíte mít k dispozici dva vzrostlé a ideálně vzdálené stromy, jak si mnoho lidí myslí. Pokud vám chybí závěsné body, je řešením zakoupení stojanu. Ten je většinou kovový a síť na něj velmi snadno zavěsíte. Je to investice navíc, ale umožní vám užívat si houpání i bez toho, abyste museli hledat vhodné stromy. Výhodou je pochopitelně i to, že stojan dokážete snadno přemístit.

Konec komického vstávání

Internet je plný různých videí, ve kterých lidé padají z houpací sítě jak zralé hrušky, případně mají problém vyprostit se ven. Vás stejný osud potkat nemusí. Největší problémy se vstáváním způsobují houpací sítě bez pevné konstrukce. K dispozici jsou však i sítě vyztužené tyčemi, které pomáhají držet tvar. Pohodlí zůstává, ale je mnohem snažší z takové sítě vstát na nohy.

Houpací síť Palacio
Houpací síť Palacio

Kdo se bude houpat?

Zásadní otázkou, kterou si musíte před výběrem houpací sítě položit, je, kdo bude síť nejčastěji používat. Na trhu jsou k dispozici houpací sítě pro děti i dospělé. Liší se nejen vzhledem a rozměry, ale především nosností. Odolné typy sítí by měly mít nosnost vyšší než 100 kg.

Atraktivní designy sítí a různé materiály

Houpací sítě se vyrábí v rozmanitých barvách a celé řadě vzorů. To, jak by měla síť vypadat a z čeho by měla být vyrobena, velmi záleží na tom, jak chcete síť používat. Univerzální volbou je výběr sítě vyrobené z dostatečně pružného vlákna. Naopak pro outdoorové aktivity a kempování jsou vhodné sítě tmavých barev, které jsou vyroben z nylonu, případně z padákového hedvábí. Ty nabízí zvýšenou odolnost proti všem vlivům.

Houpací sítě jsou skvělým dárkem pro vaše chvilky lenošení na zahradě. Některé modely jsou určeny pro více než jednu osobu, a proto neváhejte ke chvilce relaxace přizvat klidně celou rodinu. Jen nezapomeňte na to, že n zavěšení sítě velkorysých rozměrů budete potřebovat dostatek volného prostoru.

 

Houpací síť Aruba cayenne
Houpací síť Aruba cayenne

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here