Co vše zvážit při pořízení úložného boxu na zahradu
C

Zahrada je místem aktivního i pasivního odpočinku. Potřebuje však péči, aby mohla být příjemným místem. Nářadí a různé materiály pro práci na zahradě je nutné mít kde uschovat a zároveň chránit před nepřízní počasí. K tomu může skvělé posloužit zahradní úložný box. Jak ale vybrat ten správný?

Freizeit úložný box bílí
Freizeit úložný box bílí

I když výběr boxu není nikterak složitý, je dobré si promyslet několik věcí před samotnou koupí. Vyrábějí se ze dřeva, plastu nebo kovu. Všechny materiály mají své pro i proti. Velmi líbivé a do zahrady esteticky zapadající dřevo má však své potřeby. Abyste se z dřevěného boxu radovali dlouhá léta, je třeba o něho pečovat. Což vyžaduje alespoň jednou ročně přetřít celý box ochranným nátěrem.

Plastový box je oproti tomu takřka bezúdržbový. Na jeho očištění si vystačíte s mokrým hadrem a mýdlovou vodou. Navíc se dovnitř nedostane ani kapka vody. Dřevo se oproti plastu vyznačuje nasákavostí a při dešti se do něj může dostat voda. Proto pokud nejsou vyloženě pod střechou, je lepší je používat jen na materiály, které mohou navlhnout.

Plechové boxy jsou velmi odolné. Hrozí jim však koroze. Proto stejně jako u dřeva je důležité se o ně starat vhodným nátěrem.

Keter CIRCA RATTAN 41456 Zahradní úložný box 42 x 68 x 68 cm
Keter CIRCA RATTAN 41456 Zahradní úložný box 42 x 68 x 68 cm

Jakou zvolit velikost?

To záleží na obsahu, který box bude muset pojmout. Při výběru dejte pozor na udávané rozměry. Vnitřní prostor bývají vždy o něco menší, než jak je prezentují obchodníci. Ty udávané na krabici jsou převážně venkovního charakteru, tj. vnější rozměr boxu.

Chcete box pouze na uložení polstru k venkovním židlím a milujete dřevo? Zároveň se však bojíte, že vám látka navlhne? Pak jednoduše zvolte plastový zahradní box s imitací dřeva nebo ratanu. Skvělé zapadne do rázu zahrady, je bezúdržbový a zaručeně vám do něj nenaprší.

Je libo uzamykatelný úschovný box nebo stohovatelný bez víka? Potřebujete kolečka nebo občas sundat víko? Všechny tyto varianty na trhu najdete. Plastové boxy se vyrábějí průhledné, barevné nebo v imitaci dřeva. Polyratanové typy jsou velmi dekorativní a skvělé padnou k nábytku z ratanu.

Zahradní úložný box D2276 Dekorhome
Zahradní úložný box D2276 Dekorhome

Kolik za něj zaplatíte?

Ceny se různí. Závisí na použitém materiálu, způsobu provedení a velikosti. Také na tom, zda je uzamykatelný, stohovatelný nebo s víkem. Malý box můžete pořídit od pár stovek. Cena u těch nejdražších pak šplhá v řádech tisíců. Mezi takové patří i boxy z masivu.

K čemu mohou úložné boxy sloužit? Uložit do nich můžete snad cokoliv. Jsou odolné, uzavíratelné a uzamykatelné. Hodí se na úschovu nářadí, pracovních strojů nebo substrátů. Dá se v nich uložit rovněž krmivo pro zvířata, hračky pro děti i mazlíčky. U bazénu zase poslouží pro potřeby k ošetřování a čištění bazénu. Ty nepromokavé pak poslouží k úschově sedáků a dek pro zahradní nábytek.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here