Co vám v létě nesmí na balkoně chybět?
C

Nebude to trvat dlouho a jaro bude vystřídáno létem. Teplé počasí je ideální pro posezení venku s rodinou, přáteli, ale i jen tak osamotě. Pokud nežijete v domě se zahradou, nemusíte se ničeho takového vzdávat. Tedy pokud máte alespoň trochu prostornější balkon. Co by vám na něm nemělo chybět, abyste z letních měsíců měli co nejvíc?

photo 1519276259990 216d5c67e2a8 e1559656037418

Pohodlí, u kterého vše začíná

V první řadě je důležité mít si kam sednout. Nebo třeba lehnout. Možná vás napadne, že postačí na balkon rozprostřít deku a máte vyhráno. Co ale vsadit na větší pohodlí? Venkovní nábytek nemusí být totiž jen rozměrný. Bez problému seženete stůl se dvěma židlemi, které se vejdou i do úzkého prostoru. Hlavní je ale výběr materiálu. Balkonový nábytek totiž musí odolávat povětrnostním podmínkám. Ideální volbou je například umělý ratan, který navíc není náročný na údržbu. Pokud byste chtěli něco vyloženě měkkého, vsaďte na venkovní sedací vaky.

407741 Keter Třídílný set Cozy Urban „KNIT“ béžová a modrá 17205082
407741 Keter Třídílný set Cozy Urban „KNIT“ béžová a modrá 17205082

Jídlo, které milujete

Když už si je na co sednout, k dobrému slovu patří i dobré jídlo. Venkovní grily mohou být také velmi prostorově nenáročné a dokonce přenosné! Aby nikomu nevadilo, že si na balkoně připravujete domácí hamburgery, zvolte elektrický gril. Ten se o vaše maso dobře postará a zároveň nebude kouřem obtěžovat ostatní. Společně s ním si pak pořiďte sadu odolnějšího nádobí, které bude sloužit čistě venkovním účelům. I díky tomu tak z balkonových chvilek vytvoříte jedinečný druh zábavy, který vás přenese do dovolenkové nálady.

Elektrický stolní bezkouřový gril na dřevěné uhlí Tristar
Elektrický stolní bezkouřový gril na dřevěné uhlí Tristar

Až se začne stmívat

I když v létě padá tma o něco později než jindy, zábava se na čas neptá. Může se vám snadno stát, že se budete natolik dobře bavit, že se nebudete chtít přesouvat dovnitř. A dokud nenarušujete noční klid, nemělo by vás ve vašem dobrém naladění nic omezovat. Pokud nemůžete, nebo nechcete rekonstruovat balkon kvůli nástěnným svítidlům, nemusíte. S osvětlením si hravě poradí LED pásky. Ty totiž sami snadno nainstalujete a ještě navíc podle svého vkusu. Kromě světla tak získáte i osobitou dekoraci, která balkon maximálně zútulní.

photo 1464047736614 af63643285bf e1559655635909

Detaily pro větší pocit domova

Venkovní terasy působí romanticky především díky vhodnému osvětlení a vyšperkovaným detailům. Totéž můžete přenést i na balkon. Kdo totiž říká, že by svíčky měly být jen doma? Stačí je umístit do lucerny, která plamen ochrání. A množství je jen na vás. Zároveň musíte být připravení na to, že se západem slunce přichází větší chlad. Vybavte se hřejivými plédy, abyste nikam nemuseli. Slaďte je s malými polštářky a zaručujeme vám, že z vašeho balkonu se nikomu chtít nebude. A hlavně nezapomeňte na zeleň všeho druhu!

HOUSE DOCTOR Hnědá lucerna se skleničkou Ova velká
HOUSE DOCTOR Hnědá lucerna se skleničkou Ova velká

Natolik útulný balkon svádí i k odpolednímu zdřímnutí. A odpočinku na čerstvém vzduchu se zkrátka nic nevyrovná. Taky už se na svůj nový balkon těšíte?

 

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here