Co se nesmí dělat na Nový rok? Toto vás překvapí!
C

Každý oslavuje ukončení starého roku po svém. Někteří lidé se spokojí s programy v televizi a jiní vyhledávají větší společnost a bujaré veselí. Ať už patříte do kterékoli skupiny, měli byste dodržovat tradice a zvyky, které vám v novém roce přinesou štěstí a zdraví.

Lidé se dělí na dvě velké skupiny. Jedna se drží starých pověr a tradic a druhá je zcela ignoruje. Samozřejmě nemusíte vždy všemu věřit, ale pokud je nějaká pověra stará už léta, měli byste se jí alespoň pokusit věřit. Pokud si chcete zajistit zdraví na dalších 365 dní, držte se toho, co se na Nový rok nesmí. Takové pověry pocházejí z minulosti, kdy se jich lidé drželi samozřejmě o něco více. 

Dodržujte následující zvyky

Ne všichni lidé pochopitelně věří starým pověrám. Ve většině případů je následují starší věkové skupiny. Pokud se k nim však chcete připojit, máte možnost. Popíšeme vám základní zásady, co na Nový rok nedělat. Jestli tedy chcete prožít rok plný štěstí, lásky a radosti. 

Koho pustíte dovnitř prvního?

Chodí k vám na Nový rok návštěvy?K tomu existují také určité zásady a zvyklosti. Jako první by měl přijít například zdravý mladý muž. Říká se, že pak budete mít štěstí a bude se vám dařit po celý rok. 

shutterstock 2075626783

Náš tip: Rozhodně nepouštějte dovnitř jako první starou ženu nebo nemocného člověka. Mohly by vám přinést smůlu. Protože je tato pověra známá velké části populace, rozhodně se za ni nemusíte stydět, pokud ji svým blízkým rozumně vysvětlíte. Doufáme, že se neurazí.

Dávejte si pozor na to, co jíte

Jakou hostinu pořádáte a co se na Nový rok nesmí jíst? Na stole by nemělo chybět pečené prase. Může vám přinést štěstí. Nezapomeňte vyloučit drůbež, která létá. Mohlo by to způsobit, že vaše štěstí odletí. Vyhněte se také rybám. Říká se, že se vám může po celý příští rok lepit smůla na paty. 

Nezapomeňte: Mnoho lidí si na Nový rok připravuje také čočkovou polévku. Říká se, že přináší úspěch a spoustu peněz na další měsíce. Podle pověr vám takový pokrm může mimo jiné přinést zdraví po celý rok.

Na Nový rok mějte uklizeno

I když byste na Nový rok neměli vynášet odpadky ani uklízet dům, měli byste svůj příbytek udržovat v čistotě. Pokud to neuděláte, můžete se připravit na nemoci a neštěstí v příštím roce. 

Věděli jste, že na Nový rok byste neměli prát ani věšet prádlo? Mohlo by vám to přinést smůlu. Pokud jste něco roztrhli, nechte si šití na později. Pokud v tento den šijete, slepice vám nebudou snášet vejce. Úklid a podobné činnosti si proto nechte na jiný den.

shutterstock 2109483200

Měli byste mít vyřešené spory

Do nového roku byste měli vstoupit s čistou myslí a vyřešenými spory. Pokud máte s někým konflikt, který lze vyřešit, pokuste se ho urovnat. To platí i v případě, že jste během roku někomu půjčili. Ať už se jedná o finance nebo věc, mělo by vám to být co nejdříve vráceno. Koneckonců, prvního ledna by mělo být vše na svém místě.

Jak na Nový rok, tak po celý rok…

Ne nadarmo se říká, že jak na Nový rok, tak po celý rok. Co to ale ve skutečnosti znamená? Celý den byste měli mít dobrou náladu a neměli byste vyvolávat žádné konflikty. Zároveň je v pořádku, když děláte to, co vás nejvíce baví. Pokud je to možné, udělejte si v tento den přestávku v práci. Věnujte se pouze své rodině, blízkým a přátelům. Samozřejmě nemusíte celý den jen sedět na gauči před televizí. Neváhejte hrát stolní hry a společně se bavit. Procházka v přírodě a čerstvý vzduch vám také rozhodně neuškodí. Naopak. Do nového roku vstoupíte s čistou hlavou.

Veronika Rutkovská
Veronika Rutkovská
Jsem mladá holka, která si razí cestu v IT prostředí. Věnuji se správě obsahu a copywritingu. Jsem vášnivá cestovatelka (dokonce na to mám i školu:)) a čtenářka. Psát mě baví především o všem, co je spojené s bydlením, ale ráda vám po důkladné rešerši předám rady ohledně všemožných témat nebo vás ráda pozvu na různé eventy spojené s bydlením a home decorem. Když zrovna neťukám do počítače, tak si ráda zajdu do sauny, do kavárny, nebo jiného příjemného prostředí. Doma pak po večerech maluju digitální ilustrace a víkendy ráda trávím sledováním Formule 1.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here