Co nesmí chybět v žádné šatní skříni?
C

Pustili jste se do zařizování vysněné šatny? Nebo jen sháníte prostornou šatní skříň, do
které pohodlně vměstnáte vše, co je potřeba? Poradíme, vám, na co nezapomenout, a jak
daný prostor využít do poslední poličky a šuplíku.

Prostorná šatní skříň na ukládání oblečení

Aby vše fungovalo, jak má

Designovým vychytávkám a novátorským způsobům řešení se meze nekladou. Pracovat byste ale měli s několika základními rozměry, abyste neskončili s trendy komodou, která ale nebude mít žádné praktické využití. Tak například pro to, abyste do skříně zavěsili oblečení na ramínkách, by měla být vnitřní hloubka skříně alespoň 60 cm. Hloubka zásuvek by měla dosahovat zhruba 40 cm. Jejich výšku volte podle toho, co do nich budete ukládat. Mějte ale na paměti i případné umístění organizérů a úložných boxů.

Strategické rozmístění všech kousků oblečení

Ujasněte si také, co vše budete ve skříni uchovávat. Budou to vedle triček a kalhot i sezónní věci, společenský oděv, spodní prádlo, domácí a sportovní oblečení? Udělejte si seznam a nezapomeňte ani na pásky, klobouky a kabelky.

Teď už můžete přemýšlet nad tím, jakým způsobem budete jednotlivé kousky ukládat.
Uvažujete nad ramínky a vysokými komínky? Známe lepší způsob, díky kterému zůstane vaše skříň úhledně organizovaná, a to nejen na začátku.

Velká úložná šatní skříň s tyčí na ramínka a poličkami

Skládejte chytře a s rozmyslem

Na ramínka zavěste jen oblečení, které by se mohlo přeložením poškodit a zbytečně pomačkat. Mnohem lepší je ale oblečení složit. Na nestabilní komínky ovšem zapomeňte. Prádlo složte do úzkých balíčků a uložte jeden kousek vedle druhého. Toto platí pro trička, svetry, mikiny, kalhoty i spodní prádlo. Z ponožek udělejte jejich provlečením malá klubíčka. Push-up podprsenky a podprsenky s výztuží poskládejte na sebe. Látkové podprsenky, kalhotky i partnerovy boxerky a trenýrky můžete složit podobně jako trička.

Složené prádlo v úzcích balíčcích v šatním šuplíku

Na pomoc si vezměte organizéry a úložné boxy

Vedle poliček a ramínek využijte i závěsné systémy, do kterých můžete ukrýt například kabelky či šály. K dispozici vám jsou i výklopné šatní tyče a speciální držáky na kravaty, sluneční brýle a šperky. Boty můžete uložit do drátěných košů či plastových boxů.

Ve výši očí byste měli mít oblečení a doplňky, po kterých saháte nejčastěji. Do vyšších pater můžete umístit krabice se sezónními věcmi, na dno zase obuv a sportovní náčiní. Vedle klasických zásuvek si nechte zabudovat i užší výsuvné šuplíky, které rozčleňte pomocí látkových organizérů – ideální pro skladování spodního prádla.

Uspořádání doplňků v šatní skříni

Přece jen se vám do šatní skříně nepodařilo umístit vše, co jste potřebovali? Police a věšáky zbytečně nepřetěžujte. V přeplněné skříni se vám bude také mnohem hůř udržovat pořádek. Část věcí raději přeskládejte do praktické komody. I ta si ale zaslouží přehlednou organizaci. Každý kousek oblečení by měl mít svoje místo. Nikdy by se vám nemělo stát, že po vytažení jednoho kousku spustíte řetězovou reakci, při které se zhroutí celý organizační systém. Uložení oblečení si tedy dopředu promyslete, osvojte si jeho chytré skládání, které ušetří místo, a pak už se jen těšte z dokonalého pořádku.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here