Čím vylepšit již zařízený obývací pokoj?

0

Máte už obývací pokoj vybavený vším nezbytným, tedy třeba nějakou tou pěknou sedačkou, máte krásnou obývací stěnu a popřípadě i nějaký konferenční stolek, na který si můžete odložit knihu či kávu? A přemýšlíte, čím by se ještě dal obývák vylepšit a zkrášlit? To je dobře. A pro ty, kteří o tom už přemýšlí, je tu tento článek, kde si představíme několik možných tipů na zajímavé doplňky do obývacího pokoje.

Pro milovníky rostlinstva

Jestli máte kolem sebe rádi hodně zeleně a rádi se obklopujete rostlinami všeho druhu i ve svém domě či bytě, jistě máte mnoho květináčů. A ať už jsou v nich orchideje, řeřicha nebo třeba fíkusy, jistě by se na ně hodil nějaký pěkný stojan. Stojany na květináče mají tu výhodu, že je můžete postavit kamkoliv, a tak květiny nemusí stát jenom na parapetu, popřípadě na policích někde při zdi. Pokud máte velký obývací pokoj, nebojte se květinu umístit pěkně do prostoru. Rostlinka tak na sebe bude poutat pozornost a stane se pěkným doplňkem vašeho interiéru, který zaujme každého. Avšak pokud přece jenom chcete mít rostlinstvo pěkně při zdi, pak se budou naopak hodit nástěnné stojany na květináče. Všechny typy se pak prodávají buďto na jeden, nebo na více květináčů. A samozřejmě se vyrábí z mnoha různých materiálů a ve všelijakých stylech. Takže si na své přijdou i ti, kteří mají obývák zařízený jak ve venkovském rustikálním stylu, tak i v moderním či industriálním.

Něco pro čtenáře

Pokud si rádi vychutnáváte svou odpolední kávu či čaj za přítomnosti některého z časopisů a magazínů, popřípadě si chcete počíst v novinách, můžete tyto pak umístit do stylového stojanu na časopisy a noviny. Ty je dobré mít umístěné pěkně vedle pohovky, kde budou časopisy, noviny a knihy hezky po ruce, ale samozřejmě je možné je umístit kamkoliv se vám jen zachce. Tyto stojany sice nepatří mezi ty prvky interiéru, které mu dominují, přesto by však měly být pěkně v souladu s jeho charakterem. Proto vybírejte z pestré palety tvarů a materiálů, jako je dřevo, kov, proutí, ale umělá hmota přesně takový, jaký pomůže dotvořit jedinečnou atmosféru vašeho obývacího pokoje.

Do třetice se zastavíme opět u stojanů

Posledním ze stojanů, který by se vám mohl v obývacím pokoji pěkně vyjímat a který rovněž slouží vedle dekoračních účelů i těm ryze praktickým, je stojan na víno. Takový stojan na víno je ideální doplněk pro každého, který si rád vychutná dobrou lahev a zároveň má potěšení už z toho, že se na ně může dívat. Těchto stojanů je taky mnoho druhů a je tedy rozhodně z čeho vybírat! Pokud se chcete dívat na opravdu hodně lahví, najdete stojany, které jich pojmou i desítky. Pokud vám stačí méně, mohly by se vám líbit stojany na víno, které zavěsíte na stěnu. Takové mohou být zároveň pěkným a vkusným doplňkem třeba u jídelního stolu. Ale najdete i menší, třeba na dvě tři lahve, které je vhodné umístit na nějakou pěknou poličku, třeba klidně do vaší obývací stěny. Nejčastěji se pak setkáme s kousky z různých typů dřev, ale není problém sehnat i kovové či umělohmotné. Zkrátka každý si vybere přesně podle svého gusta.

Deflee vinotéka HEMINGWAY na 16 láhví, masiv mahagon
Deflee vinotéka HEMINGWAY na 16 láhví, masiv mahagon

Netradiční úložné prostory s mnohaletou tradicí

Další možností, jak oživit interiér obývacího pokoje, je pořídit do něj nějakou pěknou truhlu. Do té můžete umístit cokoli vás jen napadne, třeba hračky pro děti. Vše ale zůstane skryto před zraky všech obyvatel, čili truhla je skvělá i pro rychlé úklidy před příchodem návštěvy. Nejvíce se hodí do rustikálních interiérů, kde dokáže skvěle zprostředkovat atmosféru starých dobrých časů. Avšak i do těch moderních se skvěle hodí a seženete i kousky ryze moderního střihu, které váš obývák úžasně ozvláštní.

Pro opravdové hráče

Jestli je váš obývák přece jenom větších rozměrů a pokud máte občas chuť si zahrát nějakou zajímavou hru s přáteli, co takhle si pořídit domů kulečníkový stůl? Na výběr máte v zásadě tři možnosti. První z nich je klasický kulečníkový stůl, neboli stůl na tzv. pool. Ten je obdařen šesticí děr, do kterých se hráči postupně snaží umístit kulečníkové koule, přičemž pravidla se dají různě modifikovat a variant této hry je opravdu mnoho. Tento stůl je standardně k dostání ve velikostech 4,5 stopy (137 cm) na 9 stop (274 cm). O něco menší je pak stůl na hru zvanou karambol. Ten je většinou k dostání ve velikosti 210 cm na 105 cm. Ten na rozdíl od předchozího stolu nemá díru ani jednu a hraje se pouze se třemi, popřípadě čtyřmi koulemi. Poslední z trojice těchto stolů je pak kulečníkový stůl určený ke hře s názvem snooker. Tento stůl je největší ze všech a zabere vám v prostoru vašeho obýváku 183 cm na 366 cm. Plus samozřejmě prostor okolo, ve kterém budete stát s tágem. Na tomto stole opět najdete šest děr a ke hře budete potřebovat patnáct červených a jednou žlutou, zelenou, hnědou, modrou, růžovou, černou a bílou kouli. Každopádně ať už zvolíte jakoukoliv z nabízených možností, rozhodně počítejte s tím, že vám bude každý jen a jen závidět. A kromě opravdu stylového doplňku do domácnosti, kterou dokonale zkrášlí, vám přinese i mnoho hodin dobré zábavy.

Doplňků do obýváku je samozřejmě daleko více, kupříkladu skoro až obligátní obrázky a fotografie v rámečku na stěnách. My jsme se ale pokusili prezentovat takové, které jsou přece jenom poměrně netradiční a neotřelé, ale vskutku velmi zajímavé. A které kromě nás jistě zaujmou i vás a kohokoliv, kdo vás zrovna přijde navštívit.

 

Předchozí článekURBIS Smart City Fair znovu ukáže, jak chytře na chytrá města
Další článekJak nejlépe přivítat a hostit návštěvy u vás doma?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno