Chrániče se postarají o novou matraci na jedničku
C

Koupili jste si zcela novou matraci a radujete se z toho, že na vás opět čeká pohodlný a příjemný spánek. Dokážete si představit, že se vám zrovna teď matrace poničí? Pokud se takovému neštěstí chcete vyhnout, podívejte se na hlavní výhody chrániče.

matrace chranic

Opravdu kvalitní matrace na větší postele rozhodně nejsou levnou záležitostí. Investici do pohodlného spánku byste si měli náležitě hlídat, protože případné znečištění a poničení povrchu matrace se řeší v drtivé většině případů jen komplikovaně. Řešením jsou praktické chrániče a toppery, které seženete v mnoha různých rozměrech a designech. Výsledkem jejich používání bude příjemné prodloužení životnosti. V případě topperů dokonce může dojít ke zlepšení ortopedických a hygienických vlastností matrace.

Komu se budou chrániče matrací hodit?

Možná jste nad zakoupením chrániče ještě nikdy nepřemýšleli, a proto vás ani nenapadá, pro koho je takový vynález určen. V první řadě by nad jeho pořízením měli uvažovat ti, kteří zaplatili za kvalitní matraci několik tisíc korun. Zakoupení chrániče už není tak velkým výdajem a dokáže zabránit tomu, aby se matrace snadno znehodnotila. Čímž se dostáváme k přehlídce nešťastných náhod, které se vám mohou přihodit.

Moravia Comfort chránič TOPPER PUR 4, Rozměr 200 x 80 , Potah LUREX
Moravia Comfort chránič TOPPER PUR 4, Rozměr 200 x 80 , Potah LUREX

Během snídaně v posteli můžete překlopit hrnek s kávou. Dalším nebezpečím pro dokonalou formu matrace jsou dětské hry. Trojici nejčastějších příčin uzavírají domácí mazlíčkové. Taková psí loužička vyrobená přesně uprostřed vašeho lůžka vám moc radosti nepřinese. S chráničem, který dokáže zabránit vsakování tekutin a je odolný, se trápit nemusíte.

O chránič matrace také pečujte

To, že je matrace chráněna, ještě neznamená, že o samotný chránič či topper nemusíte pečovat. Naopak byste na něj měli pravidelně myslet a dopřát mu odpočinek v pračce. Hygiena je v tomto případě klíčová, protože samotné povlečení není dostatečnou ochranou. Nepodceňujte čištění spodnější vrstvy, aby se na jejím povrchu neusazoval prach a další nečistoty. Většina typů lze bez komplikací vyprat. Předem pouze zkontrolujte cedulky a všechny vlastnosti materiálu. Aby vás později nepřekvapilo, že se vám chránič na matraci již nevejde.

Výhody, které objevíte až za několik let

Hlavní klady chrániče a topperu byly zmíněny. V první řadě je to účinná ochrana před fleky způsobené tekutinou a minimalizace dalšího znečištění. Mnoho lidí si však neuvědomuje ještě jeden další a dost zásadní plus spojený s prodejem. Jakmile se rozhodnete matraci po letech zamávat, bude prakticky jako nová, což se odrazí i na ceně, kterou si za matraci můžete říct. Cena chrániče se vám vrátí a vy nemusíte řešit nákladné čištění.

Matějovský Chránič matrace Matějovský s nepropustnou úpravou 120x60 cm
Matějovský Chránič matrace Matějovský s nepropustnou úpravou 120×60 cm

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here