Chcete mít u vás doma tajné dveře do skryté místnosti?
C

Co mají společného detektivní příběhy, sídla miliardářů i středověké hrady? V mnoha z nich se nachází skrytá místnost, o které měl původně vědět pouze ten, kdo ji nechal vybudovat. Mohlo by se zdát, že skryté místnosti v dnešní době již nejsou v módě, ale opak je pravdou. Představují stylový způsob, jak oddělit z interiéru a běžného chodu domácnosti určité místnosti. Stejně tak mohou sloužit jako úkryt cenností a dalšího majetku, který by mohl chtít někdo odcizit. Pokud vás představa skryté místnosti za tajnými dveřmi zaujala, nechte se inspirovat!

Dveře do skryté místnosti - zdroj
Dveře do skryté místnosti – zdroj

Vyberte vhodnou místnost

Toužíte-li po skryté místnosti, je lepší vše promyslet již před samotnou stavbou či rekonstrukcí. Na druhou stranu není překážkou vybudovat místnost i později. Musíte pouze vybrat, jaká by to měla být a kde bude její vchod. Mezi populární kandidáty se řadí různé komůrky, servisní místnůstky a pokoje na konci chodby. Určitě by se nemělo jednat o okrajovou místnost s okny, která je navíc viditelná z jiné části vašeho domu. Opravdu skrytá zůstane pouze za předpokladu, že s její existencí nebude nikdo počítat.

Skryté dveře musí být rafinované

Asi vůbec nejzajímavější výzvou je vybudování skrytých dveří. Kreativitě se v tomto případě meze nekladou. Vzhled může být libovolný, ale vždy nenápadný. Často se jedná o část knihovny či obývací stěny. Stejně tak mohou mít dveře vzhled obyčejné zdi, která nelze jakkoliv odlišit od jejího okolí. Hodí se, když je celá zeď pokryta dřevěnými panely nebo jiným členitým povrchem, který dokáže vchod bravurně zamaskovat. Poněkud okoukaným řešením jsou pak velké obrazy. Naopak relativně novým řešením jsou falešné zadní stěny běžného nábytku. Taková velká šatní skříň se může stát portálem do vašeho tajného království.

Jak tajné dveře otevřít?

Je zcela jasné, že tajné dveře nemůžete otvírat běžnou klikou. Otevření musí být rafinované a maximálně nenápadné. Vše je většinou řešeno elektricky, kdy posunutí a zmáčknutí jednoho předmětu dveře otevře. V praxi se může jednat o konkrétní knihu z knihovny, svícen či cihlu. Komerční řešení lze propojit také s chytrým mobilním telefonem. Následně můžete dveře ovládat na dálku. Otevřou se po zadání kódu. Takové řešení je určeno především pro případy, kdy používáte skrytou místnost jako sejf. Myslete také na to, co by se mělo stát při výpadku elektřiny. Z vnitřku by mělo být možné dveře otevřít i manuálně.

Seriózně i pro zábavu

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Tajné dveře ukrývající skrytou místnost můžete brát seriózně a velmi prakticky. Bude tajemstvím, o kterém budete vědět pouze vy. Nebo z ní uděláte překvapení pro návštěvy a originální designový prvek vašeho bydlení. Rozhodnutí je pouze na vás.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here