Bungalov – dům pro každého
B

Bungalov je rodinný dům, který se celý rozkládá na přízemním půdorysu. Každou místnost tak máte při ruce. Bungalovy jsou vhodné jak pro ty, kteří potřebují bezbariérový prostor, tak pro rodiny s dětmi či pro starší občany, kteří již nechtějí nebo nemohou chodit po schodech.

Rodinný dům LARGO 107
Rodinný dům LARGO 107

Bungalovy a dřevostavby

Populární tandem – bungalov ve formě dřevostavby. Proč je tato kombinace tak výhodná a žádaná? Ukážeme si příklad, kterým jsou moderní bungalovy modelové řady Largo. V případě těchto přízemních dřevostaveb se plusy posilují a nevýhody v podstatě mizí. Mezi známé výhody patří nejen rychlost stavby, ale také výborné akustické vlastnosti a dobrá tepelná izolace. Bungalovy Largo jsou navíc stavěny z prefabrikovaného dřeva, které i při nižší tloušťce splňuje právě požadavky po tepelném a akustickém komfortu.

Čím menší, tím lepší

Aby bungalovy správně fungovaly a jejich stavba byla efektivní, je dobré využít i menší základovou desku. Jedině tak omezíte možné tepelné ztráty, které by mohly vzniknout na příliš velké ploše – pak bychom nemohli srovnávat tepelné vlastnosti s rodinným domem na patro. Menší přízemní plochu snadno vytopíte a kromě toho působí mnohem útulněji a kompaktněji. S rodinou jste tak stále spolu, přestože máte každý svůj dostatečný soukromý prostor. Využít můžete plochu od 70 m2, která je větší než byt 3 plus 1, pokud však chcete ještě více místa, domy Largo nabízejí rozlohu až na 115 m2. Takový prostor je funkční a ideální pro stavbu bungalovu.

Z domu rovnou ven

Bungalovy nejen dobře vypadají, ale současně jsou oblíbené pro bezprostřední možnost propojit vnitřní prostor s exteriérem. Pomáhají například francouzská okna. Přízemní domek umožňuje volný pohyb mezi interiérem a zahradou a možná proto je čím dál populárnější zejména u mladých rodin nebo starších občanů,kteří chtějí bydlet jednoduše.

Bezbariérovost

Proč bydlet v bytě, když i osoby se zdravotním postižením si mohou naplno vychutnávat atmosféru bydlení v rodinném domku? Ideální volbou se zdá právě bungalov, kde jsou všechny místnosti na stejné úrovni.

Pořizovací náklady

Nejdůležitějším aspektem výběru rodinného domu je samozřejmě cena – a právě ta bývá rozhodující. Nízké pořizovací náklady bungalovu jsou skutečným plusem, který dokáží rodiny ocenit. Bungalov je tak možností, jak levně postavit dům snů, aniž byste se museli omezit kvůli investici.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here