Budík si zamilujete, když vsadíte na nějaký se stylem
B

Budík ze zcela pochopitelných důvodů nepředstavuje pro lidi oblíbenou součást domácího vybavení, ale i to se může změnit. Stačí vybrat kousek se zajímavým designem a pokročilými funkcemi.

budik

Mechanický kohout, otravný křikloun, ranní siréna… Přezdívek si budík, který nekompromisně vyhání z pohodlné postele do zaměstnání či do školy, dokáže vysloužit celou řadu. Třebaže se u mnoho lidí přestěhoval do mobilního telefonu, stále je možné ho v mnoha domácnostech najít ve fyzické podobě na nočním stolku. Samostatný přístroj přináší různé výhody od spolehlivosti přes rádio až po možnost z něj udělat okrasu interiéru.

Kovové stolní budíky se vrací do módy

Představte si klasický budík z kovu, kterému nechybí velký ciferník, dobře čitelné číslice, nožičky a v neposlední řadě dvojice zvonků s kovadlinkou. Jakmile se máte probudit, kovadlinka začne tlouct do zvonků a výsledkem je klasický zvonivý zvuk. Přesně takové retro je nyní v módě a seženete ho v mnoha různých variantách. Od bílé klasiky přes zlatý vintage design až po různé dekorativní ilustrace. Stačí postavit na na noční stolek či poličku a útulná atmosféra je na světě. Pohon zpravidla obstará jeden kus tužkové baterie. Vyberte raději nějakou kvalitní, která vás nenechá zaspat do práce.

KOVOVÝ STOLNÍ BUDÍK 12 CM
KOVOVÝ STOLNÍ BUDÍK 12 CM

Dřevěné skvosty mohou být i moderní

Další zajímavou a velmi stylovou volbou jsou budíky využívající dřevo. Obzvláště efektní jsou budíky, které na první pohled vypadají pouze jako dřevěná kostka. Při bližším pohledu si na nich všimnete zobrazení času. Takovými modely se chlubí například značka Karlsson. Vyrábí se ve světlé a tmavé variantě.

Digitální hodiny plné technologií

Budík nemusí mít pouze jednu funkci. Různé digitální hodiny na noční stolek toho nabízí opravdu mnoho. Opět se můžete těšit z pestrého výběru a designově zajímavých řešení, mezi kterými najdete jak minimalistické tvary, tak kreativně tvarovaný plast a kov. Základem je dobře čitelný displej s 24 hodinovým formátem. Mezi bonusy patří zobrazení dne, hodnoty teploty a vlhkosti vzduchu. Některé lepší modely nabízí také rádio, připojení k internetu pro přehrávání internetových stanic a promítání času na zeď.

Solární rádio POWERplus Stork s budíkem a hodinami
Solární rádio POWERplus Stork s budíkem a hodinami

Záleží vám na přírodě a chcete se chovat šetrně k přírodě? Rozhodněte se pro rádiově řízené a solárně napájené hodiny. Technickou legráckou jsou také hodiny na vodu. Do nich stačí nalít malé množství vody, která dokáže vyrobit dostatek energie pro provoz všech funkcí. Nepotřebujete baterie ani zástrčku. Celé zařízení využívá jednoduchého principu galvanického článku.

Budík pro váš interiér

Zabalit funkce alarmu do interiérového doplňku, kterému to bude v ložnici slušet, je skvělý nápad. V sedm ráno z něj takovou radost asi mít nebudete, ale při střetnutí ve zbytku dne dokážete ocenit jeho vzhled a přínos pro styl vašeho bydlení.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here