Barva Vánoc 2017
B

Zavřete oči a zkuste si představit Vánoce. Co se Vám vybaví? Vůně právě pečeného cukroví, cinkání zvonečku oznamující příchod Ježíška, chuť svařeného vína, pachuť rybí kosti uvíznuté v krku. Možná tradiční rodinné taškařice nebo vzpomínky na první Vánoce vašich ratolestí. Všechno je tak nějak automaticky zalité červenou barvou.
Červená a tak trochu zelená. To jsou tradiční barvy Vánoc již po mnoho let. Možná nám je jen podsouvají různí marketingoví experti ve snaze prodat více produktů, nebo už se opravdu staly součástí každých Vánoc. Ale letos to tak být nemusí. Pojďme se podívat, v kterých barvách bude stromeček zářit nejlépe.

Ozdobte si letos stromek stylově - ilustrační obrázek, zdroj
Ozdobte si letos stromek stylově – ilustrační obrázek, zdroj

Bílé Vánoce

Bílá jako sníh. Tato barva letos rozzáří váš vánoční stromek. Bílá barva je znakem nevinnosti, jemnosti, působí elegantně až noblesně. Tato barva je nejnovějším trendem, který nesmí chybět při dekoraci vašich obydlí, ať už to bude malý byt nebo rodinný dům. Nezapomeňte na bílou nejen při shánění ozdob na stromeček, ale i u ostatní dekorace.
Bílá barva působí krásně na adventním věnci, kterému dodá nádech mrazu, ale i u vánočního osvětlení. Existuje spoustu možných kombinací barev, které budou působit slavnostně. Letošní rok fandí bílé barvě právě v kombinaci s přírodními motivy, organickými látkami a dřevem.

bksdecor - Koule svítící s bílými vzory a stříbrnými hvězdami
bksdecor – Koule svítící s bílými vzory a stříbrnými hvězdami

Návrat k přírodě

Trendem posledních let, nejen v dekoraci našich domovů ale i v celkovém životním stylu, je vybočení od komerčních a prefabrikovaných výrobků. Naopak se lidé stále více obracejí zpět k přírodě, tradicím, k doma či ručně vyráběným produktům. S přírodními dekoracemi nemůžete udělat krok vedle. Výzdoba ve venkovském nebo rustikálním stylu je laděná do přírodních barev, tedy do odstínů zelené a hnědé. Je tady hodně využívaný motiv dřeva.

SHISHI Vánoční věnec 26 cm
SHISHI Vánoční věnec 26 cm

Buďte in a vyrobte si doma své vlastní vánoční ozdoby, dekoraci, uvažte si vlastní adventní věnec. Budete z toho mít dobrý pocit a vaše děti si užijí spoustu společné zábavy. K vlastnoručně vyrobených pozlátkům se zajisté hodí živý vánoční stromek, ať už se rozhodnete pro řezaný, nebo živý v květináči.

Herrnhutská hvězda i8 - bílá, ∅ 80 cm
Herrnhutská hvězda i8 – bílá, ∅ 80 cm

Pokud přesto neplánujete obměnit veškerou vánoční dekoraci nakoupenou a vámi vyrobenou v minulých letech, nemusíte zoufat. Stále pokračuje trend roků minulých, a to jsou odstíny metalických barev, výzdoba laděná do stříbrné a zlaté.

Vánoce patří mezi jedny z nejšťastnějších dní v roce, na které úpěnlivě čekáme a těšíme se na ně po celý rok. Proto neleňte, vyzdobte si své příbytky a oslavte tyto dny v útulném prostředí, které budete zbožňovat. Záleží jen na vaši chuti a fantazii. Nakonec, ať už si zvolíte jakoukoliv barvu, záleží jen na tom, jak Vánoce strávíte. Nejhezčí ozdobou Vánoc pak nakonec stejně budou úsměvy rodiny a vašich přátel na jejich tvářích.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here