Atraktivní a nízkoenergetické – to jsou moderní dřevostavby
A

Dřevostavby jsou stále populárnější. S rozvojem trhu roste počet realizací dřevostaveb v České republice. V tuzemsku vítáme možnost nízkoenergetické stavby, kterou firmy postaví skutečně rychle a navíc máme na výběr pestrou škálu moderních typů takových domů. Hlavní výhody a informace si shrneme v tomto článku.

Atraktivní a nízkoenergetické – to jsou moderní dřevostavby
Atraktivní a nízkoenergetické – to jsou moderní dřevostavby

Variabilita

Ano, právě variabilita je jednou z mnoha výhod dřevostaveb. Moderní domy dávno nejsou stejné a mnohdy ani podobné. I nejnáročnější poptávka může být snadno naplněna. Ze dřeva se dá stavět různými způsoby a tak máme z čeho vybírat. Od staveb ze sendvičových panelů až po roubenky a sruby – na své si tak přijde nenáročná rodina i milovník masivního dřeva. Dřevo jako přírodní materiál navíc působí nesmírně útulným a příjemným dojmem.

Šetrný trend

Většina typů dřevostaveb jde ruku v ruce s nízkoenergetickými nároky – a to je velmi žádané. Oblíbené jsou třeba právě domy ze sendvičových panelů, které dobře izolují a mají výborné tepelné a akustické vlastnosti. Navíc je dřevo obnovitelným materiálem. Ekologické hledisko tak může být také plusem pro rodiny, které nejsou lhostejné k životnímu prostředí.

Ekonomicky výhodné

V porovnání se zděným domem je dřevostavba v kategorii pro většinu lidí příznivější. Často tak může rozhodovat také celková investice. Z hlediska poměru cena/výkon je dřevo v podstatě nepřekonatelné. Kromě ceny pak hraje důležitou roli také rychlost výstavby. Zatímco náročnější tradiční rodinné domy znamenají stavbu od měsíců po roky, dřevostavba je připravena k nastěhování během pár měsíců. Tento aspekt rodiny vítají. Zdá se to jednoduché a opravdu to tak jednoduché může být.

Životnost

Častou fámou, kterou můžete v souvislosti s dřevostavbou slyšet, je životnost dřeva – údajně je podle některých nižší než klasické zdivo. Pokud však o dřevo správně pečujete, je životnost zcela srovnatelná se zděným domem. Dokonce je známo, že při povodních v roce 2002 v evropském měřítku obstály lépe dřevostavby.

Shrnutí

Dřevostavby se drží mezi trendy a jak je vidět, lidé se vůbec nemusejí bát změny. Pro mnoho z nás je rozhodnutí opustit městský byt splněný sen. Více o dřevostavbách a nejen o nich můžete přečíst na webu lepebydlet.cz, který je zaměřen na vše, co se stavbou a bydlením souvisí.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here