Analog: Nejjednodušší systém pro lepší produktivitu
A

Máte už dost digitálních technologií, ale rádi byste měli nějaký osvědčený systém i ve fyzické podobě, který zlepší váš time-management a zefektivní vaši práci? Pak se mrkněte na výhody a přednosti Analogu – nového systému produktivity, který je založený na jednoduchém principu papírových kartiček.

Co je to analog?

Analog je fyzická náhrada vašich digitálních nástrojů a aplikací na seznamy úkolů nebo to-do-listů. Pomůže vám prioritizovat a soustředit se na ty nejdůležitější úkoly dne. Zároveň vám ukáže, jak jste byli jednotlivé dny produktivní a v čem dalším se můžete ještě o chlup zlepšit.

Kolikrát už jste sáhli po mobilu pro kontrolu vašeho to-do listu, ale byli vyrušeni množstvím dalších aplikací a upozornění?

Digitální aplikace jsou skvělé pro rozdělení úkolů i vytvoření seznamu jednotlivých tasků. V čem už nám pomáhají méně – to je zdárné dokončení těchto věcí.

Potřebujete něco jednoduššího, něco, o čem nebudete muset tolik přemýšlet?

Analog nenahrazuje digitální nástroje. Doplňuje je. Pomáhá vám dosáhnout vašich cílů a posunout jednotlivé tasky blíže k plnění.

Používáte už Assanu, Trello nebo Basecamp? Skvělé. Analog je navíc ještě vylepšuje. Fyzické kopírování jednotlivých tasků vám totiž poskytne uchopitelný seznam toho, co dnes musíte udělat.

Síla jednoduchých zvyků

Analog je jednoduchý, opakovatelný systém. Můžete si jej snadno přizpůsobit a vyladit tak, jak jste zvyklí běžně pracovat.

Svěží začátek každého dne

Vaše priority se mohou den ode dne měnit, tak si udělejte chvilku čas na to zapsat všechny důležité úkoly dne, abyste přesně věděli, co vás čeká.

Už žádný pocit provinění

Největším problémem je vždycky to, že si plánujeme více úkolů za den, než kolik reálně můžeme stihnout. Fyzické omezení analogové karty vás donutí vybrat si opravdu jen to nejdůležitější, co vás ten den čeká. Žádné nekonečné seznamy, ani špatné svědomí z toho, že jste nestihli vše, co jste měli v plánu.

Navrženo do detailu

Analog karty jsou sladěné do detailu i co se týče designu. Karty jsou z papíru s jemným linkováním, umístěny do dřevěného pouzdra s držákem pro jednotlivé karty. Díky stojanu tak budete mít kartu neustále před sebou – vedle monitoru, mobilu, kdekoliv.

A jak karty používat?

Today

  • na začátku každého dne si napište do karty „Today“ 10 úkolů, které vás ten den čekají
  • použijte i tzv. Signal marks pro jednotlivé úkoly, abyste věděli, zda jsou dokončené, někomu přidělené nebo v procesu.
  • můžete si vybrat navržené značky, nebo si nějaké sami vymyslet
  • Přeneste nedokončené úkoly na novou kartu „Today“ nebo je přesuňte na kartu „Next“ nebo „Someday“.

Next

  • sem zaznamenejte důležité úkoly, které musíte udělat, ale ne dnes. Použijte tento seznam k tomu, abyste správně vyplnili svůj „Today“ seznam.

Someday

  • Návrhy, nápady a cíle, kterých byste chtěli dosáhnout – to vše patří do kartičky „Someday“

Hlídejte si svou produktivitu i další dny

Na konci každého dne použijte tzv. Cards signals. Jedná se o hodnocená vaší produktivity. Ty můžete vyplnit dvojím způsobem: podle určitých tečkových vzorů, kterým přiřadíte související karty k sobě. Nebo vyplníte tečky dle úrovně vaší produktivity za daný den – 3 tečky nejvyšší produktivita, 2 tečky střední, 1 tečka nízká.

Pokud vás projekt zaujal, podpořit jej můžete tady.

Nové články

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno