Aby vám sedlo to, na čem se dá i ležet
A

Musíte se doma potýkat s hlasitě chrápajícím manželem nebo chrápající manželkou a kvůli tomuto nepříjemnému hluku nemůžete v noci spát? Nebo u vás čas od času někdo potřebuje přenocovat a vy mu nemáte možnost nabídnout místo, kde by mohl složit hlavu? Pokud jste si alespoň na jednu otázku odpověděli, že ano, nebo vás napadlo mnoho dalších podobných otázek, na které jste zatím nenašli řešení, jedno pro vás máme. Jsou to rozkládací sedačky, na kterých se dá pohodlně přespat. Co nesmí chybět a co by měla pohovka splňovat?

Rozkládací sedačka Amiyah, 215 cm, světlo modrá
Rozkládací sedačka Amiyah, 215 cm, světlo modrá

Vizuální stránka věci

První a jeden z nejdůležitějších aspektů, kterými je dobré se při výběru řídit, je, aby se vám sedací souprava zkrátka líbila. A samozřejmě by měla být v takovém provedení, které si bude rozumět s ostatními prvky v interiéru a dokáže je dobře doplnit nebo jim dokonce dominovat. Dobré je pak do menších prostor vybírat gauče spíše světlejší barvy, do těch větších si pak můžete dovolit sednout i na něco tmavšího.

Sedací souprava Nappa - rohová
Sedací souprava Nappa – rohová

Na praktickou notu

Možná ještě o něco důležitější věcí je funkčnost a kvalitní zpracování pohovky, kterou si plánujete pořídit. Protože sedačka, která se vám líbí, ale nedá se na ní sedět nebo se po pár měsících začne rozpadat, vám asi příliš radosti neudělá. V zásadě platí, že byste na pohovce, na které chcete občas přespat, neměli tolik šetřit. Pohovka by měla mít kvalitní provedení čalounění, které musí něco vydržet, ale stejně tak musí být dobře vyrobená samotná kostra. A zejména matrace, na které později budete spát. Ty se vyrábí z mnoha materiálů a dnes již není takový problém sehnat třeba i latexovou matraci zakomponovanou do rozkládací sedačky. Poměrně běžné jsou i různé pěnové výplně nebo klasické pružiny. Pod matrací pak může být klasický rošt, který lépe větrá, ale setkáme se i s jednoduchými deskami. Pokud bude mít vámi vybraná sedačka i nějaký ten úložný prostor, věřte, že za něj budete později velice rádi a s radostí jej využijete.

Abyste neměli s pohovkou více starostí než užitku

Pohovku by mělo být především jednoduše možné roztáhnout a vyrobit tak z ní postel. Přece jenom to budete dělat třeba i častěji, a proto by to nemělo být nic moc namáhavého. Pokud pak budete na pohovce nocovat skoro pravidelně, zvažte i možnost výroby matrace přímo na míru, aby vás pak akorát nebolela záda a krk. Ať tak či onak, pohovku byste si každopádně měli před zakoupením vyzkoušet, ať zjistíte, jestli manipulace s ní není nikterak náročná. A také proto, jestli byste si dokázali představit, že na ní strávíte nějakou tu noc.

Kvalitní stylová rohová sedací souprava Anie 01
Kvalitní stylová rohová sedací souprava Anie 01

Pokud se vám pohovka líbí a splňuje vaše představy a zároveň jste si ji i zajeli vyzkoušet a sedí vám, pak vám moc gratulujeme a přejeme vám pohodlné posezení a kvalitní spánek.

 

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here