Aby se vám dobře spalo
A

Součástí zdravého životního stylu je kvalitní spánek, kterého se ne každému dostane. Nemusíte měnit postel, abyste se konečně vyspali. Někdy stačí vyměnit matraci – a spánek se změní. Protože vybrat tu pravou není vždy jednoduché, přinášíme jejich základní rozdělení.

spanek

Jak vybrat správnou matraci? Přece podle vašich potřeb. Trpíte bolestmi zad? Preferujete měkčí nebo tvrdší matraci? Vyberte si takovou, která zabezpečí nerušený spánek.

TIP: Pro lepší spánek můžete vyzkoušet i CBD olej na spánek.

Zdravotní matrace

Jestliže vás často bolí záda nebo krční páteř, pak může být příčinou i špatný výběr matrace. V tomto případě doporučujeme vyzkoušet ortopedickou matraci. Zdravotní matrace je přizpůsobena lidskému tělu tak, aby zmírnila bolesti zad a předešla jejich dalšímu vzniku. Právě proto kopíruje tvar lidského těla a páteře. Není úplně tvrdá, ale ani měkká. Jestliže se rozhodnete právě pro tuto matraci, nezapomeňte váš výběr řídit také dalšími aspekty, jako jsou materiál, výška nebo hypoalergenní vlastnosti. Posledním kritériem výběru by nakonec měla být nosnost, aby zdravotní matrace naplnila vaše očekávání a splnila svou funkci. Její výběr proto nepodceňte.

Tropico matrace Austin Air 200x120, Tencel s Thermo&Air Control
Tropico matrace Austin Air 200×120, Tencel s Thermo&Air Control

Matrace pro osoby upoutané na lůžko

Snížená pohyblivost osob vypovídá o mnoho času stráveném na lůžku. V takových případech je nesmírně důležitý výběr vhodné matrace s ohledem na komfort. Matrace pro osoby upoutané na lůžko by kromě pohodlí měla předcházet vzniku proleženin. Ideální je tedy koupě antidekubitní matrace. Kromě antidekubitního povrchu bývá potah takové matrace pratelný, nechybí ani ortopedický profil. Pokud investujete do této matrace s ohledem na nosnost a potřeby ležícího, zajistíte mu nejen komfortní spánek, ale i příjemný odpočinek ve chvílích, kdy nespí.

Dětské matrace

Zdravý spánek je důležitý nejen pro dospělé, ale i pro nejmenší. Ať už vybíráte matraci miminku nebo většímu dítěti, opět vybírejte podle jejích vlastností. Matrace s přívlastkem dětská je přizpůsobena dětskému tělu, aniž by dítko přišlo o podporu páteře. Vhodný je pratelný potah matrace. Samozřejmostí by měly být hypoalergenní vlastnosti. Nebojte se k nákupu přizvat děti, které často samy poznají, která matrace je nejvhodnější.

LINDART Matrace MARCELKA nepromokavý 60 x 120 cm
LINDART Matrace MARCELKA nepromokavý 60 x 120 cm

Matrace pro seniory

Ve starším věku mají lidé problémy se nerušeným a kvalitním spánkem. Pro starší osoby je matrace důležitá – měla by odpovídat věku a tělesným dispozicím. Matrace pro seniory může být vyšší, aby usnadnila vstávání. Ke koupi se nabízí matrace z paměťové pěny, ta by však v ideálním případě měla patřit na vyšší postel. Jedině tak bude moci senior vstávat pohodlně a bez zbytečné bolesti.

Kolo Pěnová matrace Junior 80x200cm Alergik
Kolo Pěnová matrace Junior 80x200cm Alergik

Matrace pro alergiky

Nejen pro alergiky jsou určeny již zmíněné hypoalergenní matrace. Jsou vyrobeny z materiálu, který není vhodný pro roztoče a bakterie. Hypoalergenní matrace je správnou možností pro všechny. Vybírat můžete z přírodních nebo syntetických materiálů.

Matrace pro dospělé

Jestliže hledáte tu pravou společnici pro váš spánek, nebojte se zkoušet různé matrace. Zvolte si tuhost, která vám vyhovuje. Pokud stará matrace splňovala vaše požadavky, pak se můžete řídit jejími vlastnostmi. A jaká je nejlepší možnost? Ortopedická matrace předejde budoucím bolestem zad – investice do zdraví a spánku se jednoznačně vyplatí.

Nové články

Podobné články

1 COMMENT

  1. Zdravím, určitě souhlasím, že je potřeba mít kvalitní matraci. Dále bych také chtěla zmínit tipy, které pomáhají mně. Mrkněte na ně tady: https://www.kneipp.com/cz_cs/svet-kneippu/relaxace-a-spanek/tipy-pro-zdravy-spanek/. Každý tam určitě najdete něco přímo pro Vás. Mně se osvědčila relaxační koupel a větrání. To, že se snažím mít tmu jistě nemusím zmiňovat, to beru jako samozřejmost. Jsem vyspalejší a stačí mi i méně hodit. Tak třeba něco pomůže i Vám.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here