6 pravidel při koupi nábytku
6

Nábytek dělá náš domov domovem. Právě on má moc podtrhnout námi zvolený styl, zabydlet a zútulnit prostor a ještě přináší praktické funkce, jako třeba úložný prostor. V dnešní době, kdy je trh přesycen výrobci a prodejci nábytku, nemusí být výběr toho správného úplně jednoduchý. Proto přinášíme 6 pravidel výběru nábytku, které vám koupi usnadní a navíc – ušetří i váš čas – a to je k nezaplacení!

MEBLINE Trendy obývací stěna CALABRIA 1
MEBLINE Trendy obývací stěna CALABRIA 1

Co

Pravidlo číslo jedna je zcela zřejmé – co se vlastně chystáte kupovat? Výběr pak můžete řídit dalšími filtry, ale nejprve se musíte orientovat v dané kategorii. Pokud nemáte mnoho volného času, pak můžete jednoduše projít internetové prodejny nábytku či chytré porovnávače cen, kde na jednom místě najdete různé styly a každý si snadno vybere ten pravý kousek na míru.

Kde

Kde bude nový nábytek stát? Podle umístění pak vybíráme tvar a velikost. Jinak se vybírá například postel a jinak zase komoda určená do kuchyně či předsíně. Koncept nového nábytku by měl samozřejmě navazovat provedením i materiálem na ostatní nábytek v místnosti. Někdy je možné využít i kontrast, ale s lehkostí, vždy s ohledem na možnost kombinací a estetickou stránku takových protikladů.

Proč

Jaký je účel nového nábytku, do kterého chcete investovat? Jaký je důvod koupě? Někdy to bývá náhrada starého kusu novým, jindy zcela nový kus nábytku pro stávající místnost. V takovém případě si dejte pozor, aby místnost nebyla přehlcena příliš mnoho nábytkem. Pokoj pak působí neohrabaně a chaoticky, a to jistě není ten efekt, kterého byste rádi dosáhli. Méně je někdy více.

Jak

Jak budete nábytek pořizovat? I to je důležitá otázka. Na výběr je hned několik možností. V případě, že chcete koupit nové vybavení, máte na vyběr nákup online nebo návštěvu obchodu s nábytkem. Pokud však chcete kupovat přímo, ne vždy můžete hned najít to pravé a čas věnovaný koupi nábytku se může prodloužit. Pokud si přejete zakoupit starší kus nábytku, který například zrenovujete, pak se nabízí klasické bazary či internetová inzerce. U všech variant je potřeba myslet na dopravu – budete chtít investovat do dopravy nebo si zajistíte vlastní?

Jaké

Jakmile máte jasno, co chcete koupit, přichází na řadu oblíbená kapitola – a to je vzhled a design daného kusu nábytku. Vlastnosti a parametry vám navíc snadno pomohou vyfiltrovat to pravé vybavení přesně pro váš interiér. Proto popřemýšlejte nad materiálem, barvou, životností, velikostí i stylem.

Za kolik

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Nejdůležitější na závěr. Cena je rozhodujícím parametrem, který nás může a nemusí omezit. Jak ušetřit? Vytvořte si hned na začátku jasný cenový strop, který v žádném případě nepřekročíte. Pokud už přesně víte, co chcete koupit, jednoduše si porovnejte ceny jednotlivých prodejců. Můžete ušetřit rodinný rozpočet.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here