5 úžasných tipů, jak provonět domov
5

Specifická vůně domova se velmi snadno vryje do paměti, a proto je její výběr velmi důležitý. Najít tu správnou není jednoduché už jen z toho důvodu, že na výběr je stovky různých kombinací. Navíc je nutné počítat s tím, že interiérové vůně se chovají odlišně než parfémy.

Provoňte svůj domov svíčkami - inspirace od studia DESIGN DOMA.CZ
Provoňte svůj domov svíčkami – inspirace od studia DESIGN DOMA.CZ

S vůněmi experimentujte

Silné a těžké vůně mohou po chvilce začít obtěžovat a dokonce způsobovat bolesti hlavy. Právě to je ten důvod, proč domov volá po lehkých a svěžích tónech, které se v drtivé většině případů líbí každému. Nikde není řečeno, že každá místnost musí vonět stejně. Zvolte jednu vůni pro ložnici a další pro koupelnu. Alespoň budete mít prostor pro experimentování a dlouhodobé porovnávání. Pokud se ptáte, co zvolit jako nositele vůně, existuje hned několik řešení.

1. Klasika v podobě svíček

Aromatické svíčky nejsou žádnou novinkou, nicméně v poslední době se objevují v opravdu hodně divokých podobách. Není tak problém sehnat svíčku imitující vůni nového auta, čerstvě posekaného trávníku či smažené slaniny. Poslední zmíněná se hodí alespoň do kuchyně. Parfemované svíčky mohou působit antistresově a vykouzlit romantickou atmosféru, což se někdy skvěle hodí.

Vonná svíčka s vůní jasmínu HF Living
Vonná svíčka s vůní jasmínu HF Living

2. Vůně s difuzéry přijde pravidelně

Každá vůně časem vyprchá a není prakticky cítit. Pokud se o pravidelné provoňování vašeho bydlení nechcete starat, je pro vás ideální volbou elektronický aroma difuzér. Seženete ho v atraktivním designu, nastavíte a je hotovo. V pravidelných intervalech bude do vzduchu rozprašovat dávku vůně. Některé modely kombinují časovač s čidlem pohybu. Vůně se uvolní pokaždé, když projdete kolem.

Aroma difuzér - imitace dřeva DOMO DO9210AV, elektrický
Aroma difuzér – imitace dřeva DOMO DO9210AV, elektrický

3. Aromalampy vydrží

Chcete zkoušet různé vůně bez chemie a užívat si dlouhotrvající efekt? V tom případě při výběru vůně do vašeho bydlení zaostřete na aromalampu. Ta slouží pro rozpuštění vonného vosku, nebo pro uvolňování esence vonného či esenciálního oleje. V lampě stačí zapálit čajovou svíčku a zbytek již zařídí odpařování.

Home Elements keramická aromalampa CY1034
Home Elements keramická aromalampa CY1034

4. Bylinky v pytlíčku

Některé sušené bylinky opravdu nádherně voní, tak proč toho nevyužít a nevyrobit si z nich vonítka pro vaše šuplíky a skříně. K tomu vám bude stačit látkový pytlíček a libovolný výběr sušených bylinek dle vašeho výběru. Velmi zajímavou volbou je také koření.

5. Květiny nezklamou

Netrápí-li vás alergie, je spolehlivou volbou pěstování vhodných interiérových květin. Jejich vůně je jemná. Vyzkoušejte například kalanchoe či begónie. Velmi hezky vypadají a květináček se může rychle proměnit v designový doplněk. I voňavé květiny mohou vydržet a být nenáročné na pěstování.

Nebojte se experimentovat s pokojovými rostlinami - ilustrační obrázek, zdroj
Nebojte se experimentovat s pokojovými rostlinami – ilustrační obrázek, zdroj

Tak již víte, jak provonit vaše bydlení? Neváhejte některý z tipů vyzkoušet. Uvidíte, že nebudete litovat.

 

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here