5 trendů, které zavládnou interiéru v roce 2018
5

Spolu s novým rokem přicházejí také nové trendy, které zavládnou světu interiérového designu. Chcete i vy bydlet stylově? Přinášíme rovnou 5 možností, se kterými se v roce 2018 rozhodně nespletete.

Pokoj v barvách terakota - zdroj
Pokoj v barvách terakota – zdroj

Barva terakota

Interní konzultantka Despina Curtisová je v průmyslu dobře známá pro své odborné hrátky s barvami a schopnost vytvářet unikátní prostor pro své klienty, jako jsou COS, Moooi, Carl Hansen a další. Domnívá se, že terakota nahradí v roce 2018 loňskou zelenou. Bohatá zemitá barva vypadá krásně na hmatatelných materiálech, jako jsou textilie – zejména ložní prádlo – společně s keramikou a dlaždicemi, působivě však může vyznít rovněž na architektonických prvcích.

Maximalismus

V roce 2017 nám designová studia jako jsou DIMORESTUDIO nebo Marcel Wanders představila některé nezapomenutelně extravagantní interiéry. Kontrastní vzory, barvy a vybavení definují maximalismus, který symbolizuje odklon od skandinávského minimalismu, jež v posledních letech ovládal svět bydlení. Maximalismus umožňuje uživatelům vyjádřit svou osobnost. V době sdílení bude velmi zajímavé sledovat tento stoupající trend na sociálních sítích, jako jsou například Instagram.

Komfortní prostory nejen doma

Z maloobchodních prodejen, které zahrnují kavárny i wellness, do společných pracovních prostor, jež vypadají jako obývací pokoje, se hranice mezi prací a volnočasovými aktivitami stále více rozostřují. „Vidíme posun směrem k designu, který je spíše neformální a prostoru, který je zaměřen spíše na zkušenost než na estetiku,“ vysvětluje firma AvroKO. Tento trend se odráží také v nábytku a povrchových úpravách, říká Allyson Rees z WGSN, který předpovídá, že oblíbenost příjemných látek, jako je samet, bude v roce 2018 nadále růst. Nastává doba, kdy je domov důležitý jako bezpečné útočiště ve světě, který je tak politicky a ekologicky turbulentní. Ale proč se necítít pohodlně a bezpečně i ve veřejných prostorech?

Křeslo BOUTIQUE - béžová
Křeslo BOUTIQUE – béžová

Monochromatičnost

Zatímco maximalistické interiéry by se mohly dostat na první příčky pomyslného žebříčku nejnovějších trendů pro interiéry, hned za nimi mohou být minimalisté, jež se rozhodnou pro uklidňující monochromatické prostory. Výsledky použití principu tón v tónu jsou velmi sofistikované. Barvy se vzájemně prolínají s jemností a vrstvenými texturami palety.

Recyklované materiály

Nábytek vyrobený výhradně z recyklovaných plastů, plechovek a obrazovek smartphonů, kožené alternativy vyrobené z listů ananasu a interiérové ​​dlaždice vyrobené z kukuřičných šupinek byly jen některými z materiálů, které se objevily v roce 2017. Seetal Solanki, zakladatel a ředitel designového studia Ma.tt.er, se domnívá, že v roce 2018 uvidíme nárůst udržitelných povrchů, které se vvyhýbají stereotypní recyklovatelné estetice. Posun směrem k pozitivnímu přístupu v rámci designu, který považuje naše životní prostředí za velmi důležité, rozhodně vítáme.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here