5 tipů, jak u vás doma vystavit oblíbené knihy
5

Papírové knihy jsou i přes fakt, že žijeme v době e-booků, stále velmi populární. Prakticky každý člověk má doma menší či větší sbírku. Pokud souhlasíte s tím, že některé tituly si díky atraktivnímu zpracování vazby a obalu zaslouží vystavit, nechte se inspirovat následujícími tipy. Knihy se mohou velmi snadno proměnit v dekoraci, která oživí váš interiér.

Pracovna s knihovnou od studia od Akubra Trade s.r.o.
Pracovna s knihovnou od studia od Akubra Trade s.r.o.

1. Když literatura ladí

Většina domácích knihoven skladuje jednu knihu vedle druhé bez nějaké logiky řazení. Možná máte vedle sebe jednu edici knih, případně se snažíte mít vedle sebe knihy od jednoho autora. Napadlo vás však seřadit knihy podle barev jejich obálky? Toto řešení je velmi atraktivní v momentě, kdy máte početnější sbírku. Uspořádání knih podle barvy vypadá opravdu efektně a vašemu interiéru dodá zcela nový ráz.

2. Skládejte knihy jinak

Knihy nemusí být v polici vyskládány pouze tak, aby se jich vedle sebe vešlo co největší množství. Pohrajte si s tím, jak jednotlivé velikosti a barvy obálek nakombinujete. Nebojte se z knih tvořit různé spirálovité útvary. Některé knihy mohou být v polici pouze položeny, jiné mohou být zase vystaveny přední stranou směrem do pokoje. Některé typy knihoven jsou dokonce vyrobeny tak, aby v nich byly knihy uloženy v různých polohách. Působí to mnohem živějším dojmem.

KARTELL Bookworm knihovna/ police od Kartell, 520 cm, vínová
KARTELL Bookworm knihovna/ police od Kartell, 520 cm, vínová

3. Vyrobte si vlastní přebaly

Chcete staré knihy s ošklivými hřbety dokonale sladit se zbytkem místnosti? Můžete si vyrobit vlastní jednobarevné přebaly. To, zda-li budou popsány, je již pouze na vás. Materiálem pro výrobu přebalů nemusí být nutně papír, velmi dobře působí také různé látky. Zabalení knih do jednotného přebalu vám pomůže odstranit z knihovny rušivý mix barev. To se hodí především v minimalistickém interiéru.

4. Knihy na kolečkách

Velmi zajímavými tipem pro majitele početnějších sbírek je pořízení rozměrné mobilní knihovny na kolečkách, které může fungovat i jako dělící příčka v místnosti. Výhodou tohoto řešení je vysoká variabilita a možnost mít knihy vždy u sebe. To se hodí především v momentě, kdy knihy potřebujete pro práci či studium.

Knihovna Woodman Southbury
Knihovna Woodman Southbury

5. Nábytek z knih

Pokud se nechystáte knihy číst, můžete je využít jako materiál pro výrobu originálního nábytku. Mezi vůbec nejjednodušší výtvory se řadí malý stolek. Podstavec vyrobíte z poskládaných knih. Na něj pak položíte sklo, případně dřevěnou desku. Stoleček z knih bude velmi originálním doplňkem, který si dokáže získat pozornost.

Možností, jak knihy vystavit a udělat z nich dekoraci interiéru, je celá řada. O to větší škoda je, když ty nejhezčí necháváte pouze jen tak ležet v knihovně. Využijte sbírky k tomu, aby se stala ozdobou, která vám bude dělat radost.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here