5 DIY nápadů pro vaše bydlení
5

Vytvořit pro interiér něco originálního není tak těžké, jak by se na první pohled mohlo zdát. Ať už patříte mezi ty manuálně zručné, nebo kolem sebe máte někoho šikovnějšího, určitě zkuste do svého domova vložit kus sebe. Nejenže překvapíte své hosty zajímavým řešením interiéru, ale současně získáte designový kousek, za který se rozhodně nebudete muset stydět.

Věšák na šperky - zdroj
Věšák na šperky – zdroj

Kam s knihami?

Patříte mezi vášnivé čtenáře a chybí vám doma úložný prostor pro ukládání knih? Zajímavě to vyřeší obyčejný starý dřevěný žebřík. Jestliže si seženete dřevěný žebřík, můžete si doma vytvořit také originální knihovnu. Skládací žebřík navíc lze umístit do rohu a rozmělnit tak šikovně hranice místnosti. Jak na to? Žebřík je potřeba s odstupem alespoň 15 cm od zdi připevnit kovovými držáky, podobně jako polici. Máte-li navíc rádi barvy, můžete žebřík natřít nebo napatinovat. Pokud chcete využít ještě jednodušší možnost, stačí zakoupit regál alá schůdky. Návrháři zjistili, že takový policový žebřík opřený o stěnu vypadá esteticky velmi dobře, a tak je možné takovou knihovnu také zakoupit.

Využití starého žebříku jako police či věšáku - zdroj
Využití starého žebříku jako police či věšáku – zdroj

Organizace kuchyně

Víte, co vám pomůže s ukládáním a organizací v kuchyni? Jsou to obyčejné dřevěné bedýnky. Ty seženete v potravinách i v obchodech za pár korun. Vypadají zajímavě, lze je rovněž jakkoliv natřít a upravit. Nemáte-li v kuchyni dostatek místa na ukládání ovoce, zeleniny, koření nebo nádobí, stačí vzít pár bedýnek a dle fantazie je připevnit ke zdi tak, abyste je měli při ruce. Pokud je navíc naskládáte k sobě, vytvoříte zajímavý odkládací regál. Tento nápad můžete využít kdekoliv, nejen ve vaší kuchyni.

Výstava fotografií u vás doma

Překvapte návštěvy. Zapomeňte na klasické rámečky. Jestliže vám doma zbyly nějaké zavařovací či jiné sklenice, použijte je namísto fotorámečků. Fotografie připevněte dovnitř sklenice fotografií směrem ven. Fotkami můžete ozdobit police, ložnici, pracovní stůl, nebo je někomu věnovat jako milý dárek.

Vytvořte si originální rám s fotografiemi - zdroj
Vytvořte si originální rám s fotografiemi – zdroj

Zavěste odkládací stolek

Originální odkládací stolek můžete mít i vy. Stačí si vybrat materiál, který se hodí do vaší domácnosti. Může jít o dřevěnou polici, kulatý odkor špalku nebo třeba plechová dvířka. Stačí zavěsit na lana. Využít nápad lze také jako noční stolky, nebo jako polici k odložení koupelnových potřeb.

Věšák na cokoliv

Chybí vám místo k odložení šperků nebo klíčů a podobně? Staré okno to vyřeší. Dřevěný rám okna nebo okenici nabarvěte tak, aby zapadnul do místa, kam ho umístíte. Stačí připevnit pár věšáků a je hotovo. Můžete využít na náhrdelníky, na kravaty nebo právě na klíče do vaší předsíně.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here