4 rady, jak dostat romantický styl do moderního bydlení
4

V dnešní uspěchané době se prostor pro romantiku hledá těžce. Proto se vám budou hodit 4 rady, jak vyčarovat romantickou atmosféru i u vás doma.

Obývací pokoj v romantickém stylu - ilustrační obrázek, zdroj
Obývací pokoj v romantickém stylu – ilustrační obrázek, zdroj

Bydlení v romantickém stylu podporuje klid, pohodu, lásku a fantazii. Je skvělé bydlet v harmonickém prostředí, kde není místo pro stres a neustálý shon. Udělat si z bytu či domu výkladní skříň toho nejlepšího z romantismu není až tak složité. Stejně tak není pravda, že by podobnou změnu uvítaly pouze ženy. Vždyť i muži dokáží ocenit, když se po náročném dni v práci mohou jen tak natáhnout a užívat si zasloužený odpočinek.

1. Živé květiny

Člověk se o ně musí starat a některé přesto dlouho nevydrží. Živé květiny kvůli zaneprázdněnosti lidí a rychlému životnímu tempu skoro vymizely. Je to velká škoda. Květiny k romantice bez diskuze patří, a proto je pozvěte na dlouhodobou návštěvu. Ideální jsou ty, které mají květy ve světlých a nepříliš křiklavých barvách. Mezi kandidáty na relativně nenáročné pokojové rostliny se řadí například tlustice, netík, africké fialky, pryšec či korálovka andská. Pohled na barevné květy promění dokonale vaše bydlení a dodá mu ztracený život.

Květin v domácnosti není nikdy dost.
Květin v domácnosti není nikdy dost.

2. Jemné přehozy

Od živých květin je to pouze kousek ke květinovým vzorům, které se mohou objevovat v rámci romantického stylu často. Slušet jim to bude na jemných textiliích a přehozech. Ty jsou chytrým řešením v případě, kdy chcete běžné křeslo či sedací soupravu proměnit v romantické sezení bez nutnosti investovat do pořízení nového nábytku. Neváhejte pořídit velké přehozy, které zakryjí vše, co by narušovalo výsledný efekt. Chybět by nemělo řasení a krajky. Mezi oblíbené barevné odstíny patří u přehozů tyrkysová, růžová a světlé tóny zelené.

Deka/přehoz Cosy 200x220
Deka/přehoz Cosy 200×220

3. Postel jako z pohádky

Romantický duch se může usídlit také v manželské ložnici. Dominantou by se měla stát postel. Kromě přehozů vypadají dobře nebesa. Zapomenout byste neměli ani na množství různých polštářů. Výsledek by měl být pohádkový a již na první pohled maximálně pohodlný. Postel by měla zvát k zachumlání a sladkým snům. V rámci ložnice nezapomeňte také na dekorace, obrazy a další drobnosti, které mohou romantický styl ještě více podtrhnout.

Postel jako z pohádky - ilustrační obrázek, zdroj
Postel jako z pohádky – ilustrační obrázek, zdroj

4. Romantické osvětlení

Nezřídka podceňovanou věcí při hledání romantického stylu je osvětlení. To by mělo mít možnost regulace. Světlo si v případě potřeby ztlumíte a vše najednou bude působit více intimně. Osvětlení je pro tu správnou atmosféru opravdu velmi důležité. Kromě menších lampiček nejdou uplatnění také LED pásky. Barva světla by nikdy neměla být moc ostrá a výrazná.

Decoland Lustr ROSA KANDELABR
Decoland Lustr ROSA KANDELABR

Romantika u vás doma

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Romantický styl nemusí být kýčovitá a až přehnaně sladký. Vše záleží pouze na vás a tom, jak se k možným úpravám domácnosti postavíte. Někdy stačí opravdu málo. Romantika dokáže být vzdušná a lehká za předpokladu, že se k ní přistupuje rozumně a střídmě.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here