4 důvody, proč jsou loftové byty tak populární
4

Zamilovat se do loftového bytu je tak jednoduché. Proměna nevzhledné budovy a jiných nebytových prostor v místo, které poskytuje nádherné bydlení, až někdy bere dech. Tento alternativní styl otvírá dveře kreativitě a originálnímu stylu. Jaké hlavní důvody vás přesvědčí o tom, abyste nad pořízením loftu začali vážně uvažovat?

Loftový byt
Loftový byt

1. Industriální hřiště

Loftové byty nejčastěji vznikají v bývalých průmyslových nebo obchodních budovách, které mají ojedinělé kouzlo. Průmyslový styl odkrývá trubky, cihlové zdi, kovové schodiště, masivní trámy. Všechny tyto prvky do moderního bydlení patří, pokud najdete dostatek odvahy. Ukažte vašemu okolí, že se dokážete odvázat. Že nejste strženi proudem. Do loftového bytu se skvěle hodí papírový nábytek, případně kusy vyrobené z dřevěných palet. To vše v umírněných barvách, které vám přinesou klid a pohodu.

2. Vysoké stropy

Mít možnost nadechnout se a užívat si vzdušnost, kterou žádný jiný typ bydlení jen tak nenabídne. Vysoké stropy v loftových bytech si získají každého, kdo se nerad cítí stísněně. Umožňují budovat samostatná patra, ve kterých může být umístěna například ložnice či oddělená pracovna. Patro nabídne soukromí, klid a útěk před ruchem domácnosti. Již dávno neplatí, že vysoké stropy kazí dojem útulnosti. Stačí je umět využít.

2

3. Velká okna

Nedostatek přirozeného světla má prokazatelný vliv na lidské zdraví. Velká okna jsou tak výhodou, kterou jen tak něco nepřebije. Užívejte si výhled a slunce tak, jak je to jen možné. Velká okna dají vyniknout designovým závěsům. Nebojte se přímo u okna vybudovat čtenářský koutek. Nebo co takové místo pro odpočinek s hromadou sedacích vaků? Velká okna je třeba využít.

4. Otevřený prostor

Jeden velký prostor bez zbytečných stěn. Máte možnost se volně pohybovat a vidět z jednoho konce na druhý. Nemusíte hlídat každý centimetr a velikost nábytku přestává být problémem. Otevřený prostor, který loftový byt nabízí, si dokážete perfektně přizpůsobit libovolným požadavkům.

14

Přestěhujete se do loftu?

Velká obliba loftových bytů s sebou bohužel přináší také vyšší ceny. Na druhou stranu toto netradiční bydlení nabízí opravdu vysoký komfort bydlení. Loft je vhodný především pro mladé páry, které si chtějí užívat unikátní styl bez omezení. V nabídkách realitních kanceláří vždy narazíte na opravdu skvostné nabídky. Vyzkoušejte jim dát šanci a minimálně si domluvte nezávaznou prohlídku. Už jen návštěva loftu je sama o sobě zážitkem.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Řešením pro takovýto byt snů je ale i hypotéka. Abyste byli dopředu informovaní o tom, s jakými výdaji můžete počítat a jak se na celý proces finančně připravit, vyzkoušejte hypoteční kalkulačku. Vašemu vysněnému bydlení přece nic v cestě stát nemusí!

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here