4 + 1 tip pro úklid ložnice bez námahy
4

Ložnice je místem, ve kterém odpočíváte a regenerujete. Proto byste se v ní měli cítit spokojeně, měla by navodit harmonii a nikoliv rozčarování z toho, že se na poličce hromadí prach a na nohy lepí nepořádek z koberce. Jak v ložnici uklízet efektivně a přitom bez námahy?

1. Chraňte svoji matraci

Pořídili jste si novou matraci, protože stará dosloužila? Aby vám nová vydržela co nejdéle, je vhodné ji opatřit topperem neboli podložkou na matraci. Topper je tenká matrace s poutky ve všech čtyřech rozích, jeho instalace na stávající i starou matraci je tedy snadná. Jeho součástí je snímatelný potah, který můžete jednoduše vyprat v pračce. Topper se podepisuje nejen na pohodlném spaní, ale také matraci chrání před vlhkostí a dalšími mikroskopickými nečistotami. Díky němu si ušetříte námahu s čištěním potahu matrace, které zároveň prodloužíte životnost. 

topper

2. Pečujte o lůžkoviny

Do lůžkovin uléháte každý den. I ony se špiní, a to i přesto, že si před spaním dáte sprchu. Nezapomeňte, že za noc vypotíte od 0,5 až po 1 l potu, který se vsakuje do pyžama, lůžkovin i matrace. Proto byste povlečení měli měnit každý týden nebo maximálně 1krát za 14 dní. Nejméně dvakrát do roka byste měli vyprat peřiny i polštáře. Návod, jak o lůžkoviny pečovat, zjistíte u výrobce. Některé pračky nabízejí speciální prací programy určené například pro náplně s peřím. Jestliže si na praní přikrývek a polštářů netroufáte, můžete je odnést do čistírny.

3. Zbavte se lapačů prachu

Abyste eliminovali prach v ložnici, neměly by v ní být lapače prachu. Jedná se především o dekorace, suvenýry z cest, ale také o těžké závěsy, záclony nebo plyšáky. Jen si vzpomeňte, jak vás nebaví z poličky zvedat každou věc jen proto, abyste utřeli prach pod ní, ale také na ní. Dekorace můžete přemístit například do obývacího pokoje nebo kuchyně. Závěsy nahraďte plně zatemňujícími žaluziemi, záclony jsou na zvážení. 

4. Využívejte úložné prostory

Rozházené oblečení, knihy nebo přehozy. To všechno je nepořádek, který může být spouštěčem stresu. V takové ložnici se vám nebude chtít odpočívat. Proto je důležité, aby každá věc měla své místo. Oblečení patří do skříně, ale pokud v ní nemáte dostatek místa, využijte úložný prostor pod postelí. Úložný prostor může být v rámu postele, do kterého se dostanete pomocí vyklápěcího roštu, nebo může mít podobu velkých zásuvek. Sem uložte například sezónní oblečení. Obnošené oblečení, které však ještě nepatří do pračky, nepřehazujte přes židli nebo neházejte po zemi, ale jednoduše jej přehoďte přes němého sluhu. Na nočním stolku by měla být jen lampička a případně sklenice s vodou. Knihy, kapesníky a další drobnosti ukliďte do zásuvky.

5. Volte nábytek na nožičkách

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Jestliže si ložnici teprve zařizujete nebo plánujete její rekonstrukci, vsaďte na nábytek, který visí na stěně nebo stojí na vysokých nožičkách. Ložnice bude jednak vypadat vzdušněji, ale hlavně se vám bude pod nábytkem snadněji uklízet. Jednoduše se dostanete pod skříň, postel nebo noční stolek. Bez problému pod nimi projede i robotický vysavač. Díky tomu se nebude pod nábytkem hromadit prach, který má tendenci neustále vířit, a hlavně může být spouštěčem alergie.

uklid pod posteli

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here