3 triky na prostornou předsíň
3

Přijdete unaveni z práce domů a hned ve dveřích zakopnete o pohozené pantofle. Vedle malého botníku stojí odložené lyže, které ještě nikdo neodnesl do sklepa. Na dvou malých háčkách jsou poházené mikiny, šály a bundy celé rodiny. Situace v předsíni vám asi už na tak špatné náladě z práce nepřidá. Přitom stačí tak málo a mohli byste v předsíni třeba i tancovat. Navíc se říká, že předsíň a vstupní hala je vizitkou našeho domu. Vždyť je to první místnost, do které naše návštěvy vstupují.

Prostorná předsíň od studia Muladesign
Prostorná předsíň od studia Muladesign

1. Myslete v boxech

Při zařizování předsíně mějte na paměti, že volba úložných prostor je základem. Pokud nevlastníte sklep ani půdu, je to o to více zásadnější úkol. Velice elegantním řešením jsou úložné boxy. Jde je skládat jeden na druhý, nebo umísťovat do policových systémů. Dáte do nich prakticky všechno, co ve správné předsíni bývá – nesezónní oblečení, papuče, nepoužívané dětské hračky i papír do sběru.

Výhody boxů nespočítáte ani na prstech obou rukou. Zmiňme například jejich nadčasovou eleganci díky širokému sortimentu zboží na trhu – dřevěné, plastové, látkové, proutěné, s víkem i bez víka. Plastové schovají to, co má být nenechavým zrakům ukryto. Látkové a proutěné jsou zase prodyšné a oblečení vám v nich nezvlhne. A pokud potřebujete opravdu ušetřit hodně místa, pak sáhněte po vakuových pytlích. Jsou vhodné i na cestování.

2. Rozsviťte si

Nemáme teď na mysli si rozsvítit na to, abyste v záplavě věcí nezakopli. Ale vhodně zvolená světla dokáží s prostorem dělat optické divy. Do předsíni není vhodné umísťovat závěsné lustry, zbytečně ubírají místa. Stropní nebo stěnové svítidlo s bílým nebo mléčným tónem barvy je mnohem lepší volba. Nehrozí úraz hlavy a prozáří větší část chodby.

Případně se dají na stěnu umístit LED proužky, které mají sice slabší svítivost, ale můžete si vyhrát s jejich barvičkami. Určitě nezapomeňte, že i vaše zrcadlo potřebuje osvítit. Malá úsporka nad vrchním rámem zrcadla bude ideální volba.

3. Optická kouzla

Když je předsíň opravdu malá, tak si musíme vypomoci s optickými iluzemi a alespoň ošálit naše smysly. Největším pomocníkem se tak stává zrcadlo. Nemusíte se spokojit pouze s jedním oválným nebo čtvercovitým kusem uprostřed hlavní stěny. Neplánujete úložné boxy, pak vsaďte na zrcadlovou šatní skříň. Leštění vám zabere více času, ale za elegantnost a pocit větší vzdušnosti to přece stojí.

Nechcete leštit? I tady existuje elegantní řešení v podobě samolepicí zrcadlové fólie na zeď s lesklým povrchem. Aplikace se taky bát nemusíte, stáhnete zadní papír a uhladíte.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here