10 způsobů, jak dekorovat pomocí suvenýrů z cest
1

Milujete cestování? Tak proč nedekorovat prostřednictvím všech těch úžasných suvenýrů, které si vozíte z cest? Přinášíme 10 nejlepších tipů a rad, jak moderně zakomponovat nakoupené předměty z vaší dovolené do interiéru.

musle dekorace

Nechte domov, aby se vyvíjel

Máte slabost pro zahraniční nákupy? Pak jistě často uvažujete, kam dané předměty a radůstky umístíte. Právě interiér může být perfektním výstavním místem. Nechte suvenýry, aby perfektně vynikly. Čím více budete cestovat, tím více se bude váš domov měnit, přizpůsobovat a vyvíjet. Interiér se stane vaším hnízdem, které bude odrážet pohodu a inspirace.

Podnosy, podnosy a další podnosy

Drobnější předměty rozložte po estetických podnosech. Ty můžete umístit kamkoli. Vyměníte je za prašné regály a police. Právě tácy a podnosy jsou skvělým vystavitelem vašich oblíbených upomínkových předmětů, váz a živých rostlin. Rozmístit je můžete na nábytek, kufry i poufy. Zkrátka kam chcete.

mak

Kufry a krabice

Kupujete na svých cestovatelských raženích také kufry, kufříky a boxy? Využijte je namísto tradičního drobného nábytku. Místnosti získají osobité vyznění. Drobné úložiště vám pomůže udržovat organizaci a pořádek.

Měřítko rozhodne

Máte toho spoustu, co chcete ukázat? Vyhněte se přeplněnému a nepěknému vzhledu bydlení. Abyste prostor zmaximalizovali a provzdušnili, zkuste to s větším měřítkem. Obrovský obraz se stane plátnem pro menší. Velké umělecké dílo na zdi místnost opticky otevře a dodá jí vznešenost.

Lampy jako šperky

Lampy jsou nezbytnými společnicemi každé domácnosti. Často jsou šperkem interiéru, obzvláště v provedení s ušlechtilými kovy. Kombinujte své světové suvenýry právě s dekoračními lampičkami. Eklektický styl zůstane zachován, ale přidáte mu blyštivý lesk.

Černá stolní lampa s kovovým podstavcem v měděné barvě Geese, výška 26 cm
Černá stolní lampa s kovovým podstavcem v měděné barvě Geese, výška 26 cm

Útulné pozadí pro příběh

Útulné sametové závěsy jako pozadí pro oblíbený obraz, který jste si přivezli z Paříže? Proč ne! Elegantní závěsy mohou dodat místnosti texturu. Navíc ji protkají hřejivým teplem a záhadnými, ale příjemnými dojmy. Budete si připadat dokonale zahalení. Vznikne klidné místo, kam se budete rádi vracet.

Ukotvěte prostor moderními a čistými liniemi

Svou celosvětovou sbírku vzpomínek ukotvíte třeba použitím čistých a moderních linií. Nespletete se s minimalistickým jednoduchým kobercem, jednoduchou monochromatickou židlí nebo soudobým čistým křesílkem. V prostoru tak vznikne klid a soudržnost.

Mezinárodní kuchyně

V kuchyni cestovatele samozřejmě nesmí chybět suvenýry, jako jsou koření, potraviny či hrníčky. Právě koření je nejjednodušším způsobem, jak si prostřednictvím chuti připomenout oblíbený zahraniční pokrm. Vystavte se v kuchyni rozmanitá koření a mlýnky. Ať je vaše kuchyně světová!

koreni

Když sbíráte knihy

Nakupujete na cestách knihy? Pak se vám pravděpodobně knihovna neustále rozšiřuje. Nechte knihy, aby se staly dekorací interiéru. Úhledné stohy knih mohou být solitéry, na které můžete vystavit upomínkové předměty nebo živé květiny. I záměrně ledabylý styl může být třešinkou na dortu ve vašem tvoření.

Upravujte průběžně

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Některé kousky vás možná později omrzí. Vždy si tedy udělejte prostor pro nové vášně z cest. Průběžné proměny osvěží interiér. Jestliže však máte několik hýčkaných kusů, které nechcete uschovat, pak je alespoň přeskupte. Vytvoříte novou energii – abyste se ze svých dobrodružství vraceli rádi.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here