Spaní na zemi: Moderní postele přichází z Japonska
S

Víte, kdo v našem moderním světě téměř netrpí bolestmi zad? Jsou to právě Japonci, kteří tradičně spí na zemi – respektive na speciální matraci, která se nazývá futon a je uzpůsobená na pokládku na zem či na dřevěný rám. V současné době je futon zajímavou variantou na vyřešení minimalistického konceptu ložnice a má hned několik výhod, nad kterými stojí za to popřemýšlet.

Futon, pohodlné spaní na zemi – ilustrační obrázek, zdroj
Foto: Futon Company

Komfort japonských matrací

Jedinečnou výhodu, kterou futon přináší, ocení nejeden milovník spánku. Je to komfort. Pohodlí je jiné než na klasické matraci. Chcete-li spát jako v bavlnce, pak zkuste dát této zdravé alternativě šanci. Nejspíš budete překvapeni.

TIP: Matrací existuje ale celá řada. Psali jsme vám o nich tady. 

Cena futonové matrace

Jedním z kritérií pro výběr postele bývá také cena, kterou jsme ochotní investovat. Výhoda futonu je také částka, která je nižší než varianta investice a koupě postele s rošty a matrací.

Zdraví vs. japonské postele

Futon je vhodný také pro alergiky nebo pro ty, kteří trpí bolestmi zad. Futon je vysoce hygienický díky přírodním vláknům, která odvádějí vlhkost, vytváří tak prostředí nevhodné pro bakterie a roztoče.

Využití futonu v interiéru

Futon můžete využít také místo pohovky. Rázem váš obývací pokoj získá nový, alternativní ráz a vy budete mít prostor pro přespání hostů. Futon je oblíbený také pro posezení například na dřevěných zastřešených terasách.

Karup Roots 90 rozkládací pohovka futon
Karup Roots 90 rozkládací pohovka futon

Manipulace

Co ještě patří mezi výhodu futonu, je snadná manipulace s ním. Snadno se převáží, protože neváží tolik, jako pohovka či postel, nemusíte nic montovat a podobně. I proto je oblíbený například studenty, kteří často mění bydlení, a mohou si tak brát svou postel sebou.

Spaní na zemi je ideální variantou pro ty, kteří preferují čisté a jednoduché bydlení. Postel dnes již rozhodně není podmínkou pro pěkný a příjemný interiér ložnice, ba naopak – nové možnosti jsou vítány. Zkuste i vy zdravější spánek a vytvořte originální prostor pro váš spánek. My říkáme – proč ne?

Futony můžete pořídit i dětem, ideálně ve formě běžného bavlněného futonu. Možností je ale stále celá řada. Rady a tipy pro výběr dětské matrace ale nepodceňujte a zohledněte veškeré aspekty – věk, umístění i bezpečnost.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here