Jak si vybrat vhodný typ zrcadla do každého pokoje?
J

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolikrát denně se podíváte do zrcadla? Podle studií více než dvacetkrát! Zrcadla bychom mohli označit jako nejpoužívanější doplněk v bytě nebo v domě.

Pomáhají nám při zkrášlování, odhalí všechny nedokonalosti a jsou designovým odrazem každé domácnosti. Je proto nesmírně důležité, vybrat si perfektní kousek. Jak si poradit s koupí dokonalého zrcadla?

Jaké typy zrcadel známe?

Nástěnné zrcadla

Na umístění nástěnných zrcadel nepotřebujete vyčlenit žádný speciální prostor – zavěšují se totiž na stěnu. Princip zavěšení funguje stejně, jako v případě obrazů. Ze zadní strany zrcadla najdete malý háček, díky kterému bude váš nový doplněk pevně držet.

Volně stojící zrcadla

Volně stojící zrcadla naleznete ve všech velikostech a provedeních. Ať už preferujete masivní rustikální typy, jednoduché minimalistické provedení vintage styly – na své si určitě přijdete. Výhodou volně stojících zrcadel je, že je můžete jednoduše přenášet na jiné místo.

round brown framed mirror with reflection of curtain 1587597 1 1

Nalepovací zrcadla

Nalepovací zrcadla můžete umístit na zeď nebo dveře. Stejně jako u nástěnných zrcadlech, ani nalepovací vám nezaberou mnoho místa. O povrch se přichytí pomocí speciálního lepidla.

Kosmetické zrcadla

Kosmetické zrcadla nabízejí zpravidla 2 typy odrazu. První odraz je klasický, druhý je několikanásobně zvětšený. Zoomování odrazu slouží zejména jako pomůcka při líčení. Praktičnost, spojená s nízkou cenou, potěší nejen každou profesionální vizážistku, ale zkrátka všechny ženy.

Polohovatelné zrcadla

Polohovatelné zrcadla vám umožní podívat se na svět z různých úhlů. Pokud hledáte zrcadlo, které se maximálně přizpůsobí vašim požadavkům, polohovatelný typ vás příjemně překvapí.

Stolní zrcadla

Zrcadla na stůl mají nejen praktickou, ale i designovou funkci. Umístit je můžete na stůl, toaletní stolek nebo polici a dotvořit tak prostor místnosti. Vybrat si můžete například minimalistický industriální styl nebo luxusní zdobené provedení.

Jak si vybrat rám zrcadla?

Našli jste svůj vysněný typ zrcadla a myslíte si, že máte vyhráno? Tak to jste na omylu. Výběr správného zrcadla je pouze polovina úspěchu. Stejně důležitý je i rám, který má zejména estetickou roli. Musí barevně a stylově korespondovat s místností a zároveň být dostatečně zajímavý.

smiling woman wearing red sunglasses 2157086

Jak zvolit ten správný?

Dřevěné rámy

Rámy ze dřeva jsou příjemné i jednoduché. Jsou vhodné do venkovských a rustikálních domácností, ale i do prostorů, který potřebuje trošku zjemnit. Rámy jsou pevné a na povrchu ošetřené, proto nevyžadují žádnou speciální péči.

Plastové rámy

Rámy z plastu se hodí do industriálních a moderních místností. Vyznačují se nižší cenou a nenáročným provedením.

Kovové rámy

Kovové rámy jsou maximálně pevné a odolné vůči poškození. Působí minimalisticky a chladně a jsou perfektním doplňkem do klasických a industriálních pokojů.

Skleněné a broušené rámy

Skleněné a broušené rámy nabízejí jemný a příjemný design. Jsou elegantní, designové a snadno kombinovatelné.

Zrcadla bez rámu

Zrcadla bez rámu nabízejí dvě varianty – jednoduchou a designovou. První varianta se vyznačuje nerušivým a minimalistickým provedením. Slouží zejména na rozjasnění a zjemnění prostoru. Druhým typem jsou designová zrcadla, která mohou být propojena například formou mozaiky.

Jak si vybrat vhodné zrcadlo podle místností?

Správně umístěné zrcadla dokážou s vaším prostorem doslova divy. Místnost mohou opticky zvětšit, přidat do ní dostatek světla. Jaké typy jsou nejvhodnější do jednotlivých pokojů?

  • Zrcadlo do koupelny – nalepovací nebo závěsné zrcadlo
  • Zrcadlo do předsíně a chodby – nalepovací zrcadlo, závěsné zrcadlo, stojící zrcadlo
  • Zrcadlo do ložnice a obývacího pokoje – všechny typy zrcadel

Speciální vlastnosti zrcadla

Některé zrcadla nabízí zabudované speciální funkce. Ne, byt za vás neuklidí, ale mohou vám usnadnit některé každodenní činnosti. Zrcadlo s osvětlením nabízí dostatek světla při líčení a upravování. Poslouží i jako doplňkový zdroj světla v případě velkých prostor.

Díky zrcadlu s hodinami zase nebudete mít nikdy zpoždění. Hodiny mohou být zabudovány v rámu zrcadla nebo přímo na odrazové ploše.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here