Jak si vybrat vhodný typ zrcadla do každého pokoje?

0

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolikrát denně se podíváte do zrcadla? Podle studií více než dvacetkrát! Zrcadla bychom mohli označit jako nejpoužívanější doplněk v bytě nebo v domě.

Pomáhají nám při zkrášlování, odhalí všechny nedokonalosti a jsou designovým odrazem každé domácnosti. Je proto nesmírně důležité, vybrat si perfektní kousek. Jak si poradit s koupí dokonalého zrcadla?

Jaké typy zrcadel známe?

Nástěnné zrcadla

Na umístění nástěnných zrcadel nepotřebujete vyčlenit žádný speciální prostor – zavěšují se totiž na stěnu. Princip zavěšení funguje stejně, jako v případě obrazů. Ze zadní strany zrcadla najdete malý háček, díky kterému bude váš nový doplněk pevně držet.

Volně stojící zrcadla

Volně stojící zrcadla naleznete ve všech velikostech a provedeních. Ať už preferujete masivní rustikální typy, jednoduché minimalistické provedení vintage styly – na své si určitě přijdete. Výhodou volně stojících zrcadel je, že je můžete jednoduše přenášet na jiné místo.

Nalepovací zrcadla

Nalepovací zrcadla můžete umístit na zeď nebo dveře. Stejně jako u nástěnných zrcadlech, ani nalepovací vám nezaberou mnoho místa. O povrch se přichytí pomocí speciálního lepidla.

Kosmetické zrcadla

Kosmetické zrcadla nabízejí zpravidla 2 typy odrazu. První odraz je klasický, druhý je několikanásobně zvětšený. Zoomování odrazu slouží zejména jako pomůcka při líčení. Praktičnost, spojená s nízkou cenou, potěší nejen každou profesionální vizážistku, ale zkrátka všechny ženy.

Polohovatelné zrcadla

Polohovatelné zrcadla vám umožní podívat se na svět z různých úhlů. Pokud hledáte zrcadlo, které se maximálně přizpůsobí vašim požadavkům, polohovatelný typ vás příjemně překvapí.

Stolní zrcadla

Zrcadla na stůl mají nejen praktickou, ale i designovou funkci. Umístit je můžete na stůl, toaletní stolek nebo polici a dotvořit tak prostor místnosti. Vybrat si můžete například minimalistický industriální styl nebo luxusní zdobené provedení.

Jak si vybrat rám zrcadla?

Našli jste svůj vysněný typ zrcadla a myslíte si, že máte vyhráno? Tak to jste na omylu. Výběr správného zrcadla je pouze polovina úspěchu. Stejně důležitý je i rám, který má zejména estetickou roli. Musí barevně a stylově korespondovat s místností a zároveň být dostatečně zajímavý.

Jak zvolit ten správný?

Dřevěné rámy

Rámy ze dřeva jsou příjemné i jednoduché. Jsou vhodné do venkovských a rustikálních domácností, ale i do prostorů, který potřebuje trošku zjemnit. Rámy jsou pevné a na povrchu ošetřené, proto nevyžadují žádnou speciální péči.

Plastové rámy

Rámy z plastu se hodí do industriálních a moderních místností. Vyznačují se nižší cenou a nenáročným provedením.

Kovové rámy

Kovové rámy jsou maximálně pevné a odolné vůči poškození. Působí minimalisticky a chladně a jsou perfektním doplňkem do klasických a industriálních pokojů.

Skleněné a broušené rámy

Skleněné a broušené rámy nabízejí jemný a příjemný design. Jsou elegantní, designové a snadno kombinovatelné.

Zrcadla bez rámu

Zrcadla bez rámu nabízejí dvě varianty – jednoduchou a designovou. První varianta se vyznačuje nerušivým a minimalistickým provedením. Slouží zejména na rozjasnění a zjemnění prostoru. Druhým typem jsou designová zrcadla, která mohou být propojena například formou mozaiky.

Jak si vybrat vhodné zrcadlo podle místností?

Správně umístěné zrcadla dokážou s vaším prostorem doslova divy. Místnost mohou opticky zvětšit, přidat do ní dostatek světla. Jaké typy jsou nejvhodnější do jednotlivých pokojů?

  • Zrcadlo do koupelny – nalepovací nebo závěsné zrcadlo
  • Zrcadlo do předsíně a chodby – nalepovací zrcadlo, závěsné zrcadlo, stojící zrcadlo
  • Zrcadlo do ložnice a obývacího pokoje – všechny typy zrcadel

Speciální vlastnosti zrcadla

Některé zrcadla nabízí zabudované speciální funkce. Ne, byt za vás neuklidí, ale mohou vám usnadnit některé každodenní činnosti. Zrcadlo s osvětlením nabízí dostatek světla při líčení a upravování. Poslouží i jako doplňkový zdroj světla v případě velkých prostor.

Díky zrcadlu s hodinami zase nebudete mít nikdy zpoždění. Hodiny mohou být zabudovány v rámu zrcadla nebo přímo na odrazové ploše.

Předchozí článekJak vybrat tu nejlepší sekačku na váš trávník
Další článekCo všechno potřebujete na dokonalou letní grilovačku?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno