Provázkové záclony jsou elegantní a trendy
P

Máte rádi neotřelé a stylové interiérové doplňky a prvky? Provázkové záclony mohou naplnit vaši touhu po originalitě. Tento druh záclon zaujme nejen zajímavým vzhledem, ale také praktickými výhodami a rozmanitými možnostmi využití.

Záclona provázková 225x250cm Hvězdy ( 2 barvy )
Záclona provázková 225x250cm Hvězdy ( 2 barvy )

Máte rádi neotřelé a stylové interiérové doplňky a prvky? Provázkové záclony mohou naplnit vaši touhu po originalitě.

Připadají vám klasické záclony příliš okoukané a poněkud nemoderní, ale prázdná okna ve vás vzbuzují nepříjemně chladné pocity neútulnosti? Řešením mohou být právě záclony z provázků. Dodají bytu tu správnou zabydlenou atmosféru a přitom jsou moderní, elegantní a zároveň praktické.

Chrání před sluncem i obtížným hmyzem

Podobně jako klasické záclony, plní i ty provázkové funkci určité ochranné bariéry. V parném létě představují přirozenou a obtížně zdolatelnou překážku pro dotěrný hmyz. Budete si tak moci do bytu pustit čerstvý vzduch, aniž byste s ním přivítali záplavu nezvaných návštěvníků. Provázkové záclony samozřejmě chrání také před přímým a ostrým slunečním svitem. Světlo příjemně ztlumují a rozptylují, ale nemusíte se u okna cítit jako mravenec pod lupou.

Jsou vzdušné a přejí různým kombinacím

Provázkové záclony můžete umístit na okna do obývacího pokoje stejně jako do kuchyně nebo ložnice. Budou totiž vypadat výborně i v kombinaci se žaluziemi a závěsy. Jejich výhodou je příkladná vzdušnost. Na rozdíl od klasických záclon navíc nepřekážejí. Když chcete pootevřít okno, stačí sáhnout mezi ně. Nemusíte je celé shrnovat na stranu.

Záclona DORA
Záclona DORA

Nejen do oken

Zatímco tradiční záclony jsou poměrně jednoúčelové, provázková varianta může nabídnout různá zajímavá využití. Tyto záclony jsou například velice oblíbené jako lehký předěl mezi místnostmi nebo částmi místnosti. Kdekoli, kde by dveře působily příliš neohrabaně, tam mohou najít provázkové záclony své místo. Poskytnou tolik potřebné soukromí, ale přitom nezabírají prostor a nepřekážejí.

Dlouhá životnost a snadná údržba

Provázkové záclony jsou většinou vyráběny ze stoprocentního polyesteru. To je předurčuje k dlouhé trvanlivosti a nenáročné údržbě. I v oknech soustavně vystavených intenzivnímu slunečnímu svitu si dlouho udrží původní barvu a nevyblednou. Prát je přitom můžete v ruce, ale také v pračce. Stačí je svázat do balíčku, nebo použijte sáček na jemné tkaniny.

Jak si správně vybrat?

Při pořizování provázkových záclon je třeba vědět, kam je budete umísťovat. Jejich rozměr je totiž třeba vybírat přímo podle konkrétního okna, veřejí apod., protože se neřasí jako klasické záclony. Co se týče materiálu, jak už bylo řečeno – standardem je polyester, který má pro tento účel optimální vlastnosti. A jak je to s barevnými variantami? Existuje jich nepřeberné množství. V současnosti vedou čistě bílé záclony, ale záleží samozřejmě na tom, co vyžaduje váš interiér a co si žádá váš vlastní vkus. Na nedostatek možností si u provázkových záclon rozhodně nebudete stěžovat.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here