Proč raději koupit hotovou boudu pro psa?
P

Možná vás napadlo, že zahradní bydlení pro vašeho čtyřnohého miláčka dokážete vybudovat svépomocí. Naneštěstí je stavba kvalitní psí boudy, která nabízí komfort i bezpečnost, o něco složitější, než se na první pohled zdá. Objevte důvody, proč raději koupit hotové řešení.

STRAKOŠ D-MAX Psí bouda MO 141
STRAKOŠ D-MAX Psí bouda MO 141

Majitelé rodinných domů se zahradou a psích plemen, kterým po určitou část roku (nebo rovnou celoročně) nevadí pobyt venku, se jednoho dne dostanou k otázce, zdali pejska skutečně ubytovat alespoň přes den na čerstvém vzduchu místo v interiéru. Pokud i vy přemýšlíte nad přestěhováním psa do boudy, je důležité předem rozmyslet celou řadu věcí. Tedy za předpokladu, že se zajímáte o komfort a zdraví zvířete.

Když na psa ušijete boudu

Bohužel existuje stále mnoho případů, kdy majitelé psa odstrčí ven na mráz a jako skrýš mu poskytnout amatérsky sestavenou dřevěnou boudu bez správného zateplení. V našich zeměpisných šířkách mohou v zimních měsících teploty klesat opravdu hluboko, a proto tento přístup rozhodně nelze doporučit. Naopak byste se něčemu takovému měli vyvarovat.

Pobyt v boudě je sám o sobě pro psa méně pohodlný než pobyt v domě, kde je teplo a jeho pán. Když se rozhodnete vyrobit boudu na vlastní pěst a nemáte zkušenosti, s největší pravděpodobností se dopustíte celé řady chyb.

ZATEPLENÁ BOUDA PRO PSA MALÁ
ZATEPLENÁ BOUDA PRO PSA MALÁ

Nedostatky domácí výroby

Nějaká podlaha, čtyři stěny a střecha. Bouda je hotova! Nebo snad ne? I když se výroba psí boudy může zdát jako jednoduchý projekt, ve skutečnosti nesmíte nic zanedbat. O jednotlivé části konstrukce se pes nesmí zranit, proto jsou ideální hladce zabroušené okraje. Do boudy nesmí zatékat a foukat, ideální je zateplení a podlaha s izolací. Kvalita a materiál střechy rozhoduje o tom, jaké budou v bodě podmínky jak při vysokých, tak při nízkých teplotách.

Problémy jsou také s vyměřením velikosti boudy. Na malém prostoru se pes nebude cítit dobře, zbytečně velká bouda pro něj bude také frustrující a v zimě nepoužitelná, protože si pejsek nedokáže pro tak velký prostor vytvořit dostatek tepla. Shrnuto a podtrženo, možných komplikací je opravdu hodně. Nepatříte-li mezi kutily s dostatkem času a zájmem o průzkum toho, jak by bouda měla vypadat, raději investujte do již hotového kusu.

Co nabízí psí boudy z prodejen?

Při brouzdání nabídkou zaostřete na boudy vyrobené z odolného dřeva, u kterých je součástí vybavení izolace. Dřevo by mělo být nalakováno ekologickým lakem bez zápachu. Plusem je přítomnost okének a záklopky pod střechou, díky které je bouda vybavena dostupnou cirkulací pro provzdušnění vnitřního prostoru. U většiny modelů je samozřejmostí velmi jednoduchá a rychlá montáž. Kvalitní psí boudu dokážete pořídit během chvilky s jistotou, že hafanovi nebude nic chybět.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here