LakePark residence – družstevní bydlení u Máchova jezera
L

Výstavba nových družstevních bytů a domů se po roce 1989 prakticky zastavila. Až poslední roky tomuto druhu bydlení opět přejí. Developeři staví nejen v Praze, oblíbené jsou i rekreační oblasti v blízkosti přírody. Taková bydlení lze využít i jako investici. V roce 2017 vznikl pod taktovkou společnosti EBM Group bytový dům LakePark residence, který leží v centru rekreační oblasti Máchova jezera, což z něj dělá atraktivní místo k bydlení i pro pořízení bytu jako investici.

jezero

Jak se bydlí u Máchova jezera

Uprostřed rekreační oblasti Máchova jezera, v obci Staré Splavy, vznikl jedinečný koncept bydlení, ve kterém se nachází celkem 37 bytových jednotek o ploše 39m2 až 93m2. Ty jsou rozděleny do šesti nadzemních podlaží. Téměř každý byt má svou vlastní terasu nebo lodžii. To ale není vše, k objektu patří parkovací stání a podzemní garáže, sklepní kóje, místnost pro uložení kol i s čistícím koutem a dokonce i privátní sauna. Dům přirozeně zapadá do kontextu krásného okolí a okna na jižní straně nabízí pohled přímo na jezero. Okna jsou primárně navržena tak, aby dovnitř pouštěla co nejvíce světla a umožnila tak blízký kontakt s přírodou.

Družstevní bydlení nebo osobní vlastnictví?

Družstevní bydlení spojuje výhody nájemního i vlastnického bydlení. A také není ke koupi bytu potřeba brát si hypoteční úvěr. Při vstupu do družstva se platí členský vklad, který je 35 % z celkové části bytu, zbytek zaplatíte formou pravidelného nájmu po dobu maximálně 25 let. Byt samozřejmě můžete i prodat. To spočívá v oznámení převodu družstevního podílu.  A to vše bez placení daně a poplatků za převod. Do osobního vlastnictví je byt převeden po uhrazení celé částky.

Pokud si chcete byt pořídit rovnou do osobního vlastnictví, je potřeba uhradit celou částku ceny bytu, poté proběhne kolaudace a převedení do osobního vlastnictví. K této možnosti můžete využít hypoteční úvěr přímo od LakePark residence, který nabízí příjemnou úrokovou sazbu 1,99 % a splatnost po dobu až 30 let.

Družstevní byt jako investice

Vlastníkům apartmánů nabízí LakePark residence možnost poskytnout svou nemovitost servisní společnosti EBM Rent – ta zaplatí za pronájem 4 % jeho pořizovací hodnoty za každý rok pronájmu. Při zvolení této možnosti se nemusíte starat ani o zařízení apartmánu, ani o provozní náklady. Vy, jako vlastník, máte možnost využívat apartmán pro své potřeby 4 týdny v roce. Další možností je využití rezervačního systému pronájmu, který se postará o krátkodobé sezónní pronájmy v době, kdy apartmán nebudete chtít využívat.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here