Jaké vychytávky nabízí moderní sprchové kouty?
J

Moderní koupelna by měla být elegantní, jednoduchá a v neposlední řadě praktická. Stejně jako sprchový kout, který se rozhodnete vybrat. Jaké máte možnosti a do čeho se vyplatí investovat?

543 bagno lagu 01 1

Výběr sprchového koutu, který bude odpovídat aktuálním trendům, nemusí nutně zatížit rodinný rozpočet. Přitom si stále můžete díky němu dopřát stylovou koupelnu. Záleží především na tom, co od něj očekáváte a jaké by měl mít funkce. Od toho se odvíjí výsledná cena, a proto není od věci podívat se předem na několik vychytávek moderních sprchových koutů. Získáte přehled a rozhodování pro vás bude snazší. Vždy je totiž dobré předem si rozmyslet, zda všechny funkce využijete.

Sedáky a bezpečností prvky

Již dávno neplatí, že sklápěcí sedák a další bezpečností prvky musí design sprchového koutu narušovat. O slovo se hlásí minimalismus. Jednoduché tvary umožňují zakomponovat sedák společně s různými madly velmi vkusně. Využijí je nejen starší lidé, ale například také těhotné ženy a děti. Toto příslušenství lze pochopitelně časem dokoupit, nicméně vždy vypadá lépe, když je součástí sprchového koutu již z výroby.

Efektní osvětlení

Domácí světelnou terapii si můžete užívat také při sprchování. Některé modely moderních koutů mají zabudováno LED osvětlení, které může měnit barvu dle předem zvoleného programu, případně přímo na vaše přání. V parném létě se rozproudíte odstíny zelené a modré, v zimě se zahřejete v koupelně zalité teplými barvami. Osvětlení dokáže vykouzlit jedinečnou atmosféru.

Vodní masáž

Pořádnou dávku relaxace ve sprchovém koutu vašemu tělu přinese vodní masáž. Levnější sprchové kouty mají pouze několik trysek, u lepších modelů narazíte na komplexní masážní systémy. V obou případech platí, že by mělo být možné regulovat intenzitu masáže a samostatně masírovat jednotlivé body na těle. V kombinaci se sedátkem si můžete užít nefalšovanou chvilku pohody.

Audio systémy

Zpíváte si rádi ve sprše? Pokud se rozhodnete pro sprchový kout s audio systémem, máte k vašemu zpěvu i hudební doprovod. Zdrojem hudby může být ve většině případů jak klasické rádio, tak váš mobilní telefon s bezdrátovou technologií Bluetooth. Při výběru audio systému si vždy ověřte, jaké funkce podporuje, kde se nachází ovládací panel a jaký výkon mají reproduktory. U levnějších sprchových koutů není kvalita příliš vysoká. V takovém případě se vám vyplatí investovat do voděodolného Bluetooth reproduktoru, který připevníte ve sprše na stěnu. Nic vám nebrání, abyste ho využívali i jinde.

Jaké funkce sprchového koutu potřebujete?

Na pokročilé funkce sprchového koutu a jeho vylepšení si člověk velmi rychle zvykne. Pravdou však zůstává, že s množstvím funkcí se zvyšuje náročnost údržby. Předem si tak opravdu promyslete, co od koutu očekáváte. Je zbytečné platit za něco, co v praxi zapnete jednou za měsíc.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here