Jak vybrat bezpečnou a praktickou postel pro děti?
J

Výběr postele pro děti se rozhodně nevyplatí uspěchat. Její vlastnosti mají zásadní dopad nejen na kvalitu spánku, ale také na bezpečí a vývoj dítěte. Postel, kterou vyberete, musí být dostatečně kvalitní, aby přežila veškeré hopsání a dětské hry. Zároveň však musí být bezpečná, aby minimalizovala riziko zranění. V neposlední řadě hraje roli také design. Dítěti by se postel měla líbit. Na co si při výběru dát pozor?

Dětský pokoj pro holčičku - ilustrační obrázek, zdroj
Dětský pokoj pro holčičku – ilustrační obrázek, zdroj

Materiál pro dětskou postel

Prvním krokem při hledání dětské postele je volba materiálu, ze kterého bude postel vyrobena. Vámi zvolený materiál by měl být dostatečně pevný a bezpečný. Cenově dostupnou volbou je dřevěný masiv, který je v případě vhodného nátěru zcela zdravotně nezávadný a odolný proti oděru.

Výhodou dřeva je jeho dlouhá životnost. Dětské dovádění dřevo bez komplikací přežije. Rám je dobré doplnit o pružný lamelový rošt. Ten odolá skákání a zároveň vytváří společně s matrací podporu těla v optimální poloze.

Bezpečí postele nepodceňujte

Jedno malé zakopnutí a neštěstí je na světě. S dětskou nešikovností je třeba počítat, a proto by vámi vybraná postel neměla mít žádné ostré hrany. Pokud je ze dřeva, dejte pozor také na to, aby všechny plochy byly hladké. Dítě by nemělo mít šanci zadrhnout si třísku či se jinak odřít. Konstrukce postele by měla být robustní. Při rozhodování, jakou postel vyberete, zkontrolujte především to, jakým způsobem jsou k posteli připevněny nohy. Měly by poskytovat opravdu stabilní podporu celé postele.

V případě, kdy chcete dětem pořídit palandu nebo je nutné postel umístit do výšky, jsou samozřejmostí bezpečností zábrany. Děti se během spánku mohou všelijak převalovat, v nízkém věku není výjimkou ani náměsíčnost. Dítě by nemělo mít šanci z postele spadnout. Místo obyčejného žebříku je lepší k palandě pořídit schůdky s dostatečně širokými schody.

Praktičnost ocení hlavně rodiče

Nevíte, kam schovat hromadu hraček, oblečení, knih a dalších předmětů? Vyberte dětskou postel s úložným prostorem. Praktický je vysouvací šuplík, protože ten si dítě dokáže v případě potřeby bezpečně vysunout samo. Zvedací mechanismy na pružinách jsou pro děti nevhodné a nebezpečné. Vysouvací šuplík s další matrací může sloužit jako náhradní postel pro případy, kdy u dítěte přespává jeho kamarád.

Sunny - Postel s úložným priestorom (bílá se zeleným jablkem
Sunny – Postel s úložným priestorom (bílá se zeleným jablkem

Postel pro princezny i závodníky

Design by určitě nemělo být to hlavní, podle čeho se při výběru rozhodujete. Na druhou stranu je skvělé udělat dítěti radost a pořídit mu postel, které se mu bude líbit. Holčičky se budou v pohádkové postýlce s nebesi cítit jako princezny a kluci zase mohou ulehat do závodního auta.

Cars - Dětská postel (F1 černá
Cars – Dětská postel (F1 černá

S rozmyslem vybraná dětská postel bude vaší ratolesti dobře sloužit. Jako rodič budete mít jistotu, že vaše dítě usíná v pohodlí a bezpečí. A takový pocit je opravdu k nezaplacení.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here