Bydlete a šetřete s Hoffmannem
B

Přemýšlíte nad tím, že byste si rádi pořídili domek, ale nenapadá vás, na koho se obrátit? Určitě by to měla být společnost s dlouholetou tradicí, se zkušenostmi v oboru, s přehledem o nových trendech a hlavně s originálními nápady. Máme pro vás horký tip na někoho, kdo má tohle všechno a ještě něco navíc. Řeč je o společnosti Hoffman, která vám k vysněnému domu ráda prošlápne cestičku.

Dům realizovaný stavebním systémem VELOX
Dům realizovaný stavebním systémem VELOX

Udržitelnost na prvním místě

Při rozhodování, zda si postavit nebo nepostavit domek, hraje roli velké množství různých faktorů. Nejde jen o nákladnost stavby samotné, ale také o to, jak náročný bude provoz domku a zda si jej budeme moci dovolit z dlouhodobého hlediska. Stavba je totiž jedna věc, ale udržování domu a správná péče, to jsou ve výsledku mnohem podstatnější věci. Na dům dostanete hypotéku, na zaplacení energií bohužel ne. Proto je nejvyšší čas nacházet chytrá řešení a vyhnout se horentním sumám, které se obvykle právě za energie.

Nebojte se pasivních domů

Jedno chytré řešení už existuje a tím jsou pasivní domy. Právě ty jsou konstruovány podle velmi přísných kritérií a to tak, aby jejich energetická náročnost byla co nejnižší. Ve srovnání se standardními domy z pálených cihel se dostanete při platbách za vytápění na opravdu směšné částky, přičemž i pořizovací cena těchto objektů je velmi příznivá. Nemusíte se tak bát, že za stavbu zaplatíte to, co u běžného domu za třicetileté vytápění. Právě naopak, pasivní domy nabízí úsporu tepelné energie, v létě v nich nepotřebujete klimatizaci, pořizovací náklady jsou také nižší a především se jedná o produkt pro smart uživatele. Uvidíte, že každá návštěva, kterou ve svém novém domě přijmete, vás bude prosit o kontakt na firmu, díky které takhle parádně bydlíte, termoregulaci, jakou vám nabídne pasivák, jinde nenajdete.

Dům podle individuálního projektu realizovaný stavebním systémem Velox
Dům podle individuálního projektu realizovaný stavebním systémem Velox

Vyberte si správného parťáka

Právě společnost Hoffmann se pasivními domy zabývá už dlouho, a proto je pro nezkušené ideální volbou. Ve svém sortimentu nabízí samozřejmě i běžné rodinné domy, ale je potřeba zmínit, že přední architekti a projektanti předpovídají úpadek běžných staveb a budoucnost vidí právě v pasivních domech. Společnost Hoffmann nabízí domy ve spolupráci s firmou Velox, jejíž technologie výroby využívá kombinaci přírodních materiálů a cementu, díky čemuž je výroba energeticky nenáročná a co je také obrovským plusem – nevypařují se v souvislosti s ní žádné škodlivé látky a nevzniká nebezpečný odpad. Pasivní domy od firmy Velox jsou zkrátka eco-friendly od začátku do konce.

Postavte si domek jako z lega

V praxi funguje stavba pasivního domku velmi jednoduše, přestože by se vám na první pohled mohlo zdát, že jde o nějaké sci-fi. U Hoffmanna vám nabídnou katalog, ze kterého si vyberete dům, který se vám nejvíc líbí. Katalog nabízí typové kousky, všechny z nich se dají uzpůsobit vaší konkrétní představě, důležité je dodržet pouze kritéria pasivní stavby, aby nebyla narušena funkčnost vašeho obydlí. Záleží jen na vás, jestli preferujete jedno nebo dvoupodlažní bydlení, i v kategorii “pasiváků” můžete vybírat.

Stavební systém Velox
Dům realizovaný stavebním systémem Velox

Jakmile si vyberete dům a projdete si odbornou konzultací, Hoffmann se do realizace okamžitě pustí, stavět se totiž dá i v minus osmi stupních! U firmy Velox objedná váš dům, který dorazí na parcelu v podstatě jako obrovská stavebnice. Nejedná se o žádné těžké cihly ani nic podobného, materiálem jsou štěpkocementové desky, které mají samozřejmě všechny potřebné mezinárodní certifikace. Desky mají betonová jádra, která zajišťují dlouhou životnost, takže slovo “deska” vás vůbec nemusí vylekat. A přesně jako stavba domku z lega, i montáž vašeho pasivního domku bude velmi hospodárná a rychlá. Ani nemrknete a bydlíte. S Hoffmannem navíc levně a na dlouhé časy. Detaily najdete na https://hoffmann.cz/stavebni-system-velox.

Autorka: Nikola Podhorská

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here