3 tipy pro moderní a jedinečnou zahradu
3

Milujete přírodu a zahrada je vaší nejoblíbenější částí domova? Není divu, vždyť pohled do zeleně je tak příjemně uklidňující. Posezení na trávě mezi stromy, které lehce šumí je učiněný balzám pro naše překotné životy. Zvlášť v dnešní hektické době plné ruchu, křiku a shonu.

rododendron
Rhododendron Marie Fortier

Ta tam je doba, kdy zahrada znamenala jen galeje při okopávání brambor a vidinu desítek hodin strávených v kuchyni, až nastane rajčatová sezóna.  Moderní zahrada je pomyslnou třešničkou na dortu vašeho domova. Slouží jako místo, kam téměř s mateřskou pýchou hrdě povedete každou návštěvu.

Čerpejte důstojnost, sílu a moudrost letitých rostlin

Zahrada je otevřenou náručí, která vás láskyplně obejme po náročném pracovním dni. Co takhle dopřát si něco speciálního, co z vašeho smaragdového ostrůvku klidu vyčaruje naprosto jedinečné místo? Máme pro vás 3 tipy na dominantu moderní zahrady, která desítky let rostla jen pro ni. Nechte inspiraci proudit…

Borovice drobnokvětá bonsai
Borovice drobnokvětá bonsai

1) Macrobonsaie

Klasické bonsaje jistě znáte. Užívají se hlavně v interiérech pro navození příjemné atmosféry. Ve vaší zahradě budou působit podobně a stanou se jejím nepřehlédnutelným klenotem. Nejlépe se hodí na okraje jezírek, teras, nebo do relaxačních koutů. Doporučujeme si pořídit a nechat odborně vysadit již vzrostlou macrobonsai, kterou specialisté tvarovali po desítky let.

2) Vzácné vzrostlé keře

Stáří některých těchto skvostů je až dechberoucí. Představte si například, kolik dějinných událostí přežily 150 let opečovávané listnaté keře. Ve stínu takových rostlin musíte přímo cítit atmosféru jejich síly a moudrosti nabyté věkem.

Cedr himalájský převislý
Cedr himalájský převislý

Buďte originální a pořiďte si jedinečný exemplář, který jinde v České Republice nenajdete. Pak je ovšem třeba jim věnovat správnou péči a dělat vše, co jim na „očích“ vidíte.

3) Jehličnaté vzrostlé stromy

Vyberte si ten pravý solitérní vrostlý strom. Je oblíbeným prvkem předních zahradních architektů, kteří jej využívají nejen v parcích, ale i v malých zahradách. Nechte se unášet vůní dálek třeba pod korunou exotického cedru, cypřišovce nebo japonského pajehličníku.

Dopřejte si letní odpočinek v příjemném stínu vzrostlých dřevin a romantický pohled do sněhem pokrytých korun v zimních měsících. Záleží jen na vás, jakou rostlinu si nakonec vyberete, ale odborníci vám volbou jistě pomohou.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here