Vybíráme podlahu do kuchyně
V

Dlažba nebo linoleum? Taky si kladete otázku, jaký typ materiálu použít na vaši kuchyňskou podlahu? Pak věřte, že možností je mnohem více a záleží, co od vaší podlahy očekáváte.

Dlažba působí honosně a snadno se setře, ale je tvrdá a může od ní jít chlad. Vždy je dobré myslet v dlouhodobém horizontu. Jistě chcete, aby vám podlaha sloužila co nejdéle. Budete po ni chodit dennodenně, stát tu při vaření, proto je dobré mít na zřeteli, že tvrdá podlaha spíše ničí vaše klouby. Rozmyslete si, zda budete vyžadovat i protiskluzový povrch na vašem typu podlahy. Pravděpodobnost uklouznutí na rozlité tekutině je v kuchyni z celého domu nejvyšší.

Dlažba

Volba dlažby je praktická věc. Nemusíte řešit problém údržby, která je snadná. Avšak nevýhodou je její tvrdost. Jak už jsme zmiňovali, vaše klouby, vazy ani šlachy nebudou jásat při každodenním postáváním na tvrdém. Pokud máte malé batolící se děti, které se plazí kolem vás, na dlažbě snáze prochladnout.

Kuchyňské studio CULINA
Kuchyňské studio CULINA

Vinyl

Ideální podlaha pro ty, kterým věčně něco padá z ruky. Tento materiál nejčastěji v podobě plovoucí podlahy vydrží i nějaký ten škrábanec, pád nádobí na zem. Navíc jeho cena bývá též příznivá. Jedná se ale o syntetický materiál. Jak poznáte kvalitní PVC? Jeho základním stavební kamenem je skelné rouno (žádné ftaláty). Čím více je rouno hustší, tím máte kvalitnější podlahu.

Laminát

Podlaha z laminátu se ne vždy těší oblibě mezi nakupujícími. Snad je to dáno špatnou zkušeností s některou z laciných verzí laminátových desek. Levnější dřevovláknité desky snáze sají vodu a mohou tak nabobtnat. Riziko zničení kuchyně je ale mizivé, stačí si zakoupit kvalitní laminát. Ten dokonce vydrží i velkou zátěž při časté chůzi. Dokonce si dneska můžete připlatit za speciální ošetření podlahy, které chrání nášlapné plochy a hrany lamel před vlhnutím.

Dřevo

Výše jsme si povídali o syntetických materiálech, které svým provedením mohou připomínat dřevěnou podlahu. Co si ale pořídit podlahu z pravého dřeva?! Jeho velkou výhodou je hřejivý pocit. Nemusíte si tak pracně instalovat podlahové vytápění.

Naopak nevýhodou dřevěné podlahy je nutnost se o ní starat. Pouhé setření vodou nebo vysátí prachu nestačí. O kvalitní péči se nezapomeňte informovat u prodávajícího. Měl by vám rovněž doporučit přípravky pro správnou údržbu dřevěné podlahy.

Kuchyně od studia de.fakto
Kuchyně od studia de.fakto

Bambus

Existuje celá řada designu bambusových podlah. Výsledné vzory jsou dané tím, jak jsou lamely skládány vedle sebe – horizontální, vertikální, mramorované uspořádání nebo zebrovitý design.

Předností podlah z bambusu je jejich tvrdost a tím i vyšší odolnost před opotřebením. Možná se tomu nechce věřit, ale tvrdost bambusového dřeva je dokonce vyšší než nám běžnější dubové a bukové.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here