Tipy a nápady, jak zařídit dětský pokoj
T

Dětský pokoj je prostor, který by měl podporovat dětskou kreativitu, hravost a zvídavost. Ať už se jedná o dívčí nebo chlapecký dětský pokoj, měl by být funkční a zábavný. Přečtěte si naše tipy, které vám pomohou vytvořit ideální místo pro zdravý vývoj vašeho dítěte při zařizování a přestavbě jeho pokoje.

Dětský pokoj pro chlapce

Správné tipy na vybavení chlapeckého pokoje vám umožní vytvořit i z nejmenšího pokoje v bytě hravý prostor pro vašeho nezbedníka.

Vytvoření kreativního koutku

Vytvořte prostor, kde si vaše dítě může kreslit, hrát si s autíčky nebo stavět stavebnice LEGO. Umístěte do rohu výškově nastavitelný stolek s úložným prostorem, kam schováte všechny hračky a kreativní potřeby. A protože malé děti rostou jako z vody, je pro ně výškově nastavitelný stůl skvělou volbou.

Do rohu můžete také přidat koberec, na kterém si dítě může hrát. Vyzdobte stěnu v rohu veselými obrázky nebo písmeny. Děti mají velký prospěch z používání barev a tvarů.

Vyhraďte místnost jejich koníčkům

Pokud máte doma chlapce, který je fanouškem fotbalu nebo basketbalu nebo obdivuje Supermana, myslete na to při zařizování jeho pokoje. Bude nadšený, když mu na zeď pověsíte obrázky jeho oblíbeného hrdiny nebo použijete povlečení s motivem jeho oblíbené postavy. Pověste na zeď poličku, kam si může dát své oblíbené předměty a tematické doplňky související s jeho koníčkem nebo oblíbeným hrdinou.

Použijte dřevo

Pokud předěláváte chlapecký pokoj nebo ho teprve začínáte zařizovat, zkuste vzhled připomínající domek na stromě. Tuto atmosféru vytvoříte pomocí povrchových úprav dřeva. Na obložení stěn v místnosti použijte staré dřevo z palet nebo starých podlahových prken. K této stěně umístěte dřevěnou postel a celý prostor doplňte zelenými rostlinami. Dřevěná stěna dodá chlapeckému pokoji rustikální vzhled připomínající domek na stromě. Zbytek místnosti nechte jednoduchý a zvolte nábytek v industriálním stylu.

shutterstock 1489937405

Dětský pokoj pro dívku

Možná právě zařizujete pokoj pro svou princeznu nebo jste si všimli, že současný dětský pokoj u vás doma postrádá moderní styl. V každém případě vám tyto tipy pomohou vytvořit dívčí pokoj snů.

Čtenářský koutek

Pokud máte doma malého knihomola, vytvořte v jeho pokoji klidné místo pro čtení knih. Místo toho, abyste police s knihami umístili ke stěně, otočte je směrem k sobě. Vznikne tak kout, který poskytuje soukromí. Nad police připevněte tyč a zavěste na ni vlající látku. Vytvoříte tak kouzelný baldachýn, který dodá rohu ještě více soukromí a zároveň bude vypadat báječně.

Magnetická tabule

Připevněte velkou magnetickou tabuli na zeď v dětském pokoji dívky. Vaše dítě si na ni může ukládat nápady, domácí úkoly, magnetky nebo fotografie. Pokud se učí jazyk, magnetická tabule je skvělým místem pro připevnění barevných samolepicích papírků s frázemi v cizím jazyce.

shutterstock 453111616

Úložný prostor pro kreativní potřeby

Rozdělení jednotlivých částí pokoje pomůže udržet v dětském pokoji pořádek. Vytvořte pro svého umělce oddělený prostor, kde bude mít na jednom místě uloženy všechny své kreativní potřeby. Vyberte si k tomu menší skříňku a uložte do ní všechny štětce, barvy, papíry, bavlnky a korálky.

Tip: Více inspirace pro dětský dívčí pokoj zde

Vytvořte si útulnou atmosféru pomocí světel

Světla a stolní lampy mohou krásně zútulnit prostor dětského pokoje. Umístěte malá světla nad postel nebo kolem okna a vykouzlete světlo jako z pohádky. Děti milují světla. Zvláště když se začne stmívat. Stolní lampa je také skvělý způsob, jak rozzářit dětský pokoj. Pokud pro svou princeznu vyberete lampičku s jemným a teplým osvětlením, zlepšíte její spánek. Jasné světlo může večer rušit spánek, ale jemné světlo stolní lampy je skvělou alternativou.

Veronika Rutkovská
Veronika Rutkovská
Jsem mladá holka, která si razí cestu v IT prostředí. Věnuji se správě obsahu a copywritingu. Jsem vášnivá cestovatelka (dokonce na to mám i školu:)) a čtenářka. Psát mě baví především o všem, co je spojené s bydlením, ale ráda vám po důkladné rešerši předám rady ohledně všemožných témat nebo vás ráda pozvu na různé eventy spojené s bydlením a home decorem. Když zrovna neťukám do počítače, tak si ráda zajdu do sauny, do kavárny, nebo jiného příjemného prostředí. Doma pak po večerech maluju digitální ilustrace a víkendy ráda trávím sledováním Formule 1.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here