Robot, který pomůže
R

Chcete v létě trávit veškerý volný čas venku, jenže tomu brání povinnost jménem domácí úklid? Nesmutněte – naštěstí žijete v moderní době, která nabízí jisté robotické pomocníky. Takové, kteří uklidí za vás. Tentokrát je řeč o robotickém vysavači, automatickém přístroji, který jednoduše vyluxuje, aniž byste museli být přítomni. Je to však záležitost, kterou potřebujete právě vy? Přinášíme výhody a nevýhody robotických vysavačů.

vysavac

Pomocník pro běžný úklid

Představte si, že přijdete unavení z práce a nechcete se pouštět do úklidu. Právě v tento okamžik přichází na řadu robotický vysavač, který stačí nastavit automaticky na určitý čas nebo zapnout a prach, nečistoty, drobky či zvířecí srst – to vše vysaje za vás, zatímco vy můžete připravit večeři nebo sledovat televizi. Pokud potřebujete občasnou pomoc, pak může být tím správným řešením pro vaši domácnost. Nečekejte ale, že všechnu práci udělá za vás. Abyste se zbavili nečistot ve všech koutech vašeho domova, bude nutné čas od času vyluxovat ručně.

koberec

Záleží na podlahové krytině

Není podlaha jako podlaha. Robotický vysavač pomůže všude tam, kde převládají hladké podlahové krytiny. Vysaje linoleum, vinyl, parkety i plovoucí podlahy, s čím si však neporadí, to jsou koberce s vyšším vlasem. Pokud u vás doma máte právě spíše koberce, robotický vysavač nedoporučujeme. Jestliže však na podlaze máte jen občas nějaký ten nízký běhoun, pak vám robot pomůže – na některé nižší koberce bez potíží vyjede. Záleží však na vlastnostech jednotlivých modelů, proto je důležité sledovat parametry a vlastnosti každého z nich.

schodiste 3

Ze schodů nepadá

Většina robovysavačů má nejrůznější senzory. Ty brání nejen prudkému narážení do zdí či nábytku, ale dokonce brání pádu ze schodů. Koho tak trápil prach na vysokých skříních, má rázem vyřešeno – stačí tam robota na chvíli vypustit a on se o vše postará. Stejně tak luxování v patře není žádný problém. Aby však senzor proti pádu správně fungoval, je vhodné vysavač pravidelně čistit a zabránit jejich zaprášení, které zamezují plné funkčnosti.

Udržení pořádku

Sečteno a podtrženo, robotický vysavač je vhodným adeptem na pomocníka při úklidu do každé domácnosti, obzvláště, pokud si přejete jen obvyklé udržování pořádku v pracovní či jinak náročné dny. Funkce automatického úklidu spustí vysavač také při vaší nepřítomnosti. Když jste v práci nebo na dovolené, podlahy mohou být neustále čisté. Robota oceníte, ať už žijete sami, s dětmi, nebo s domácím mazlíčkem – ale jako vždy platí, že záleží na výrobci i modelové řadě. Proto nejlépe vyzkoušejte nebo sledujte hodnocení zákazníků, kteří již s tímto jedinečným přístrojem mají zkušenosti.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here