Proč chtít schodiště a zábradlí na míru?
P

Interiérové schodiště musí splňovat vysoké nároky na bezpečnost, kvalitu provedení a estetickou úroveň. Schodiště se zábradlím na míru je proto řešením, po kterém sáhne většina lidí. Ačkoli se jedná o nákladnější investici, vyplatí se.

Světlé interiérové schodiště
Světlé interiérové schodiště

Interiérové schodiště musí splňovat vysoké nároky na bezpečnost, kvalitu provedení a estetickou úroveň. Proč chtít schodiště se zábradlím na míru?

Interiérové schody a zábradlí budou zcela jednoznačně představovat jeden z nejvýznamnějších architektonických prvků vašeho domu. Nejsou však žádnou samoúčelnou ozdobou nebo designovým doplňkem. Musí plnit praktickou funkci a jsou na ně ze zákona kladeny vysoké nároky. Předpisy regulují tvar, rozměry i další parametry. Špatně odvedená práce může znamenat opravdu velké výdaje navíc nutné na přestavbu. Právě to je jeden z důvodů, proč je rozumné svěřit práci profesionálům.

Jaký si vybrat tvar a typ schodiště?

Schodiště musí především splnit svůj účel. Ideální je, když umí co nejlépe zapadnout do konceptu interiéru. Nesnažte se o zbytečně výstřední a komplikované kreace a raději si nechte poradit od odborníka. Schody mohou mít různou podobu. Mezi oblíbené varianty patří vřetenová nebo spirálová schodiště, která ušetří spoustu místa a vypadají elegantně. Populární jsou také zalomená schodiště ve tvaru L. Nejjednodušší variantu představují samozřejmě schodiště přímá, která umožňují zřejmě nejrychlejší a nejpohodlnější přesun. Vyžadují však dost prostoru, jelikož nesmí být příliš strmá.

Samonosná schodiště

Jednou z často využívaných možností jsou samonosná schodiště. Firma je vyrobí přímo na zakázku v dílně a v interiéru jsou smontovány z dovezených dílů a následně nainstalovány. Jejich výhodou je především rychlost montáže.

drevene schody 2

Jaký zvolit materiál?

Stejně jako tvar, tak i materiál by měl odpovídat ladění interiéru. U venkovních schodišť je běžně používán beton nebo železobeton. Tyto materiály se v interiéru z pochopitelných důvodů až tak často neuplatní (pokud pomineme schodiště v bytových domech a industriálních objektech). Naopak velmi oblíbená je kombinace masivního dřeva, skla a kovu. Pokud potřebujete schodiště na chalupu, můžete si nechat vyrobit schody se zábradlím nebo balustrádou ze dřeva. Nezřídka je zábradlí a páteř schodiště řešena pomocí kovových materiálů a dřevěné jsou samotné stupně. Pokud vás dřevo neláká, můžete zkusit elegantní a moderní skleněnou variantu.

Svěřte schodiště architektovi

Schodiště může být skvělou ozdobou každého domu a budete jistě chtít, aby nejen dobře vypadalo, ale také dlouho sloužilo. Nejrozumnější je proto svěřit plánování architektovi a realizaci profesionálním řemeslníkům. Při projektování a výrobě je nutné dodržovat spoustu předpisů. Rozhodně nejde o jednoduchý úkol. Se schodištěm na míru budete mít jistotu bezpečnosti, kvality a dlouholeté životnosti.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here