Pracovní plocha z přírodního kamene – odolná i krásná
P

Kuchyňské desky patří k nejnamáhanějším prvkům v srdci každého domova. Proto by pracovní plochy měly v ideálním případě splňovat několik zásadních aspektů. Musí být silné, odolné a snadno udržovatelné. A právě takové jsou kuchyňské desky z přírodního kamene, které potěší nejen uživatelskými výhodami, ale rovněž zaujmou svým vzhledem.

Pracovní plocha z přírodního kamene
Pracovní plocha z přírodního kamene

Výhody desek z přírodního kamene

Pracovní plocha z přírodního kamene je výhodná z několika hledisek. Každý vášnivý kuchař ocení zejména jejich hygienickou stránku. Přírodní kámen se velmi snadno udržuje. Navíc můžeme suroviny krájet přímo na pracovní desce, což jiné materiály neumožňují. Kromě toho odolávají kamenné desky také vysokým teplotám. Odpadá tak nutnost hledat podložku pod horký hrnec s hotovým pokrmem, kterou ne vždy máme v ten pravý okamžik při ruce. Pracovní plocha z kamene, jež může zdobit kuchyňskou linku i praktický ostrůvek, je vhodná i pro nejnáročnější uživatele, kteří si zkrátka chtějí usnadnit život.

Není kámen jako kámen

Velmi oblíbené jsou žulové pracovní desky, které na první pohled zaujmou luxusní patinou. Dominantou kuchyně se však snadno stane také kuchyňská deska z ušlechtilého mramoru, onyxu, quartzitu či nanoglassu. Při výběru konkrétního kamene je potřeba vzít v potaz jeho pórovitost. Čím pórovitější materiál vybíráme, tím vyšší vyžaduje ochrannou vrstvu proti nasakávosti. Elegantního finiše pak při výrobě desky dosáhnou tvůrci konečnou povrchovou úpravou. Na výběr je mezi vysokým leskem či kartáčováním ve stylu antic. Kamenná deska tak ozdobí jakoukoli kuchyň, od minimalistické moderní po okázalou rustikální kuchyni.

Vydrží kámen opravdu vše?

Odolnost kamene závisí nejen na druhu materiálu, ale také na zmíněné povrchové úpravě. Leštěné povrchy jsou odolnější než patinované. Co se týče pravidelné péče o kamenné desky, neměli bychom zapomínat na nezbytnou impregnaci, která značně prodlouží jejich životnost a vzhled. Podle konkrétního materiálu bychom měli desku alespoň jednou ročně impregnovat. Tak vytvoříme paraprospustnou vrstvu, přes kterou se nedostanou oleje či kyseliny, přičemž však může kámen dýchat.

Desky na míru

Bohaté designové možnosti i širokou škálu využití přírodního kamene nabízí společnost Top Granite, která se zabývá kamenictvím již od roku 1987. Podle výrobců lze přírodní kámen využít nejen v kuchyni. Díky moderní technologii výroby se totiž fantazii meze nekladou. Jestliže bychom rádi sladili několik prvků z tohoto materiálu napříč celým obydlím, můžeme vybírat například z parapetů, obkladů, stolových desek a dalších možností. Při návrhu kuchyně či celého interiéru se tak můžeme zasnít a domácnost protkat jedinečnou atmosférou, kterou tento přírodní materiál přináší. Zakázková výroba na míru umožňuje získat unikátní vyznění interiéru a bydlet podle vlastních představ.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here