Nastal čas oprášit zahradní domek
N

Jaro klepe na dveře a je čas začít se věnovat našim zahrádkám. Každoroční i každodenní práce na jejich zušlechťování stojí množství času, ale výsledek vždy stojí za to. Avšak k jejich zvelebování mnohdy potřebujeme hromady nářadí a náčiní, které musíme někde uskladnit.

zahradni domek

Ale to není zdaleka všechno. Abychom si potom mohli vychutnat zasloužený odpočinek na naší krásné zahradě, potřebujeme taky prostor na uložení posezení, lehátek nebo drobného občerstvení. Jedním z řešení je postavení si kvalitního zahradního domku.

 

Vhodné i na malou zahrádku

Pokud se bojíte, že by se vám zahradní chatka na dvorek nevešla, nezoufejte. Zahradní domky se dají pořídit již od 4 metrů čtverečních. U takto malých boudiček vás nezaskočí ani jejich pořizovací cena. Dají se koupit už pod deset tisíc a vy tak můžete bezpečně uschovat sekačku trávy, křovinořez a jiné potřebné nářadí.

Nezapomínejte ale ani na vhodné vnitřní vybavení. Neměly by chybět poličky nebo věšáky pro přehledné uložení drobného náčiní.

Zahradní domek Steyr 2C dřevěný 300x250 cm
Zahradní domek Steyr 2C dřevěný 300×250 cm

 

Nejen na nářadí

Zahradní domek ale nemusí nutně sloužit pouze pro uložení vašeho nářadí. Pokud máte dostatek prostoru, můžete si pořídit dřevěný domek nebo chatku o pár metrů větší a používat ho jako místo pro setkávání se s vaší rodinou a přáteli. Nejdůležitějším kritériem pro výběr zahradního domku je právě jeho budoucí využití.

 

S terasou nebo přístřeškem

Pokud jste rozhodnutí využívat zahradní domek k trávení volného času, popřípadě i k občasnému přespání, je lepší zainvestovat do něčeho trochu většího. Větší chatka vám přinese dostatek pohodlí a vy tak nebudete muset ležet těsně vedle sekačky na trávu nebo špinavého nářadí. Pro využívání zahradní chatky i k rekreaci a odpočinku je ideální volbou zahradní domek s terasou nebo přístřeškem. Můžete tu trávit čas i v případě nepříznivého počasí, schovat se tu před deštěm, ale taky před silným sluníčkem.

Pořizovací cena se tady může výrazně lišit, a to podle kvality zvoleného materiálu nebo velikosti. Zahradní domky vybavené o přístřešek se dají sehnat již od 30 000, ale jejich cena se může vyšplhat až do statisícových částek.

DREWMAX Zahradní domek z masivního smrkového dřeva 300 x 520 - TÝK + LAK
DREWMAX Zahradní domek z masivního smrkového dřeva 300 x 520 – TÝK + LAK

 

Schovejte to pod střechu

Pokud nejste fandové zahradních domků, ale přece jen byste potřebovali některé věci poschovávat pod středu, máme pro vás určitý kompromis. Ideálním řešením může být například takzvaný dřevník s malým domkem. Jedná se o malý uzavřený domek o rozměrech 1×1 metr plus k němu patří otevřený, avšak zastřešený prostor o půdorysu 2×1 metr.

Celý dřevník je chráněn střechou s asfaltovou krytinou a vy tam tak můžete uložit dřevo nebo popelnice, aniž by se k nim dostala voda. Dřevník celkově působí vzdušněji než chatka a nebude vám tak ani opticky zmenšovat malou zahrádku.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here