Jaro se krok po kroku blíží
J

Sotva prodejci sundali z výloh a regálů všechno vánoční zboží. Zima se pomalu chýlí ke konci a nás čeká v obchodech jen kvapné období valentýnských srdíček s rozdáváním lásky. Avšak hned na to nastává čas se začít pečlivě připravovat na tolik vytoužené jaro. S tím souvisí především příprava našich zahrad, chalup, zahrádek a obecně venkovního prostoru. Mnoho z nás se po chladném zimním počasí nemůže dočkat okamžiku, kdy vysvitne první jarní sluníčko, a my si budeme moci vychutnat náš první šálek kávy na čerstvém vzduchu.

Hliníkové pergoly - zdroj
Hliníkové pergoly – zdroj Sun System

Je potřeba se někam posadit

Odjakživa si pořizujeme chaty nebo velké zahrady k našim hlavním domovům z mnoha různých důvodů. Mohou tím být naše děti, kterým chceme dopřát dovádění na čerstvém vzduchu, nebo naše touha po doma vypěstované zelenině a ovoci. Přesto toto všechno, je jedním z hlavních důvodů místo na sezení, které si tam bezpochyby zařídíme. Dopřejte si zasloužený relax a odpočinek po práci na vlastní zahradě a vybudujte si místo setkávání s vašimi blízkými.

Stokrát ta samá paleta

Pro mnohé to může být již ohraná písnička, ale přesto se stále najde velké množství zastánců tohoto materiálu pro výrobu všeho možného. Pokud jste manuálně zruční typy, můžete si posezení z palet vyrobit doma vy sami. O to vetší radost z něho zajisté budete mít.

Takto vyrobený zahradní nábytek však lze pořídit od různých živnostníků či firem, které se na to specializují. Křesílka, sedačky nebo stolky vám poté vyrobí na míru a přesně dle vašich přání a požadavků.

Nesmrtelnost ratanu

Zahradní nábytek z umělého ratanu nese dávku nesmrtelnosti, nejen díky své dlouhé životnosti a odolnosti vůči jakémukoliv počasí, ale především díky tomu, že dlouhá léta nevychází z módy.

Konstrukce bývá vyrobena z nerezového materiálu, který vám zaručí jeho pevnost a odolnost. Variant, jak sestavit celé posezení z tohoto materiálu, je nespočet. Z ratanu se vyrábějí celé sedací soupravy, lehátka, jídelní sestavy nebo velmi praktické truhly.

Ratanový set LAURA banánový list
Ratanový set LAURA banánový list

Chraňte se před deštěm

To by nebylo ale to správné jarní počasí, kdyby nebylo aprílové. Za jarního deště, letních bouřek, ale i teplých podzimních dešťů, je prostě fajn, pokud si můžeme i za nepříznivého počasí posedět venku.

Vrtochy počasí lze vyřešit například pořízením si přístřešku nad vaše posezení. V současné době je velice moderním řešením pořízení hliníkové pergoly. Nám se líbí ty od společnost Sunsystem, od níž jsme si půjčili obrázky do článku.

Na pevno či rolovat?

Hliníkové pergoly nabízí různé možnosti, ze kterých si snadno vyberete tu pravou pro vaši zahradu. Pokud hledáte zcela bezúdržbové stínění, které bude soužit svému účelu a za které dáte rozumné peníze v poměru cena výkon, je vhodné sáhnout po pergole s pevnou střechou.

Hledáte-li luxusnější provedení, které zaujme na první pohled, nabízí se možnost pergoly s rolovací střechou. Rolovací a posuvné střechy mají tu největší výhodu v tom, že je můžete snadno zatáhnout a nic vám tak nebude bránit ve výhledu. Tento materiál s sebou nese variantu pro přístřešek vašeho čtyřnohého miláčka. Řeč je samozřejmě o přístřešku pro automobil právě v hliníkovém provedení.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here