Jak vykouzlit úložné prostory v malé koupelně?
J

Najít úložné prostory v malé koupelně je těžké i v případech, kdy máte možnost celé koupelnové jádro zrekonstruovat od úplného základu. Koupelna bez místa, kam byste si uložili osušky a další potřebné předměty, není dlouhodobě použitelná. Naštěstí je zde řešení v podobě několika zajímavých nápadů a široké nabídky koupelnového nábytku, který se dokáže s nedostatkem místa popasovat.

Úložné prostory v koupelně mouhou být i pod umyvadlem - inspirace od studia SVĚT KOUPELNY
Úložné prostory v koupelně mouhou být i pod umyvadlem – inspirace od studia SVĚT KOUPELNY

Nábytek až do stropu

Neexistuje jediný důvod, proč by měl koupelnový nábytek končit ve výšce zraku. V malé koupelně je důležité využít veškerý prostor až do stropu. Toto řešení vám pochválí i designéři, protože takto koncipovaný nábytek působí velmi kompaktně a elegantně. Na nábytku se neusazuje zbytečně prach a všechny uložené předměty jsou uschovány. Vůbec nevadí, že na horní polici nedosáhnete. Uložte do ní něco, co není nutné tak často vyndavat. Může se jednat o zásoby čistících prostředků či prázdné krabičky, které si chcete schovat. Když budete předměty potřebovat, pomůže malá stolička.

Koupelnová skříňka šířka 60 cm bez koše 8 polic
Koupelnová skříňka šířka 60 cm bez koše 8 polic

Obyčejná dvířka kradou místo

Mnoho lidí hledání vhodného nábytku do malé koupelny předčasně vzdá, protože mezi nejčastěji dostupné kusy patří ty s obyčejnými dvířky. Je však pochopitelné, že na jejich otevírání není v malé koupelně místo. Mnohem lepším řešením nedostatku prostoru jsou posuvná dvířka a různé výklopné skříňky. Některé modely mají na sobě umístěno zrcadlo, čímž dokážete zabít dvě mouchy jednou ranou. V nejhorším případě si vystačíte s otevřenými policemi. Klasická dvířka však do malé koupelny nepatří.

Místo pod nábytkem

Avizovaná rada využít pro koupelnový nábytek každý prostor platí směrem vzhůru, ale určitě ne směrem k zemi. Pokládání nábytku až na podlahu je v koupelně nepraktické. V první řadě tím nábytek kvůli zvýšené vlhkosti trpí a v druhé si tím připravíte o místo pro uložení menších předmětů, za všechny lze jmenovat pantofle. Zavěsit skříňky nebo koupit typ s vysokými nožičkami dává smysl i kvůli tomu, že se vám bude v koupelně mnohem snadněji uklízet.

Skříňka pod umyvadlo CANCUN/BOOM
Skříňka pod umyvadlo CANCUN/BOOM

Nábytek na míru jako poslední záchrana

Nepodařilo se vám v obchodech objevit nic vhodného a mobilní nábytek na kolečkách se vám nelíbí? Ověřeným řešením pro malou koupelnu je nábytek na míru. Investice do jeho pořízení je pochopitelně vyšší, nicméně koupelnu zařizujete klidně i na deset až patnáct let. Nechat si nábytek vyrobit je tak rozhodně lepší, než se dlouhé roky trápit nedostatkem úložných prostor v malé koupelně.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here