Domácí pekárna provoní domácnost vůní čerstvě upečeného chleba
D

Láká vás představa probouzet se vůní čerstvě upečeného chleba? Nepotřebujete hospodyni, co skočí ráno do pekařství, aby se tento sen stal skutečností. Pořiďte si domácí pekárnu, nasypete do ní suroviny, a pak jen zvolte příslušný program. Přístroj se postará o vše sám a po ránu vám vykouzlí čerstvý chléb k snídani.

chleba

Ideální pro celiaky

Domácí pekárna je vhodná pro celiaky, kteří nemusejí tak shánět bezlepkový chleba, ale mohou si jej připravit z předem připravené směsi. Při výběru pekárny, která bude sloužit bezlepkovému pečení, je důležité vybrat ten typ, který toto pečení umožňuje.

Díky absenci lepku je bezlepkové těsto schopno nakynout pouze jednou. Proto není vhodný běžný program pro klasický chléb, kde se doba kynutí opakuje vícekrát. Shrňme si to. Jestliže potřebujete pekárnu pro bezlepkové pečení, kupte tu, která má v programu jen jedno kynutí.

 

Je libo džem?

Dnešní pekárny toho však umí zdaleka více. Kromě chleba dovedou připravit i džem nebo vám pomohou s hnětením a kynutím těsta na buchty. U přípravy džemu rozhoduje velikost nádoby a množství ovoce. Čím méně ovoce použijete, tím kvalitnější džem za kratší dobu dostanete. Obvykle naplníte tak dvě skleničky. Při stále plodících jahodnících, které ale neplodí ve velkém množství, takového pomocníka jistě oceníte. Opět postačí vložit do nádoby všechny ingredience a pustit požadovaný program.

dzem

 

Jeden nebo dva hnětací háky?

Při vetší nádobě jsou dva hnětací háky nutností. Těsto se díky nim důkladněji prohněte a na krajích nezůstávají zbytky mouky. Ale i jen s jedním hákem si pekárny dovedou při zpracování těsta poradit. Na trhu existují totiž typy, které mají nádobu čtvercového tvaru a jeden hák k hnětené stačí.

 

Pomoc v podobě automatického přidavače

Pokud víte, že vaše pečení nebude převážně o chlebu složeném z vody a mouky, ale budete do něj chtít zapracovat také nejrůznější semínka, určitě využijete automatický přidavač. Ten umí všechny požadované ingredience sám přidat do těsta v potřebný čas. To oceníte, když si chleba budete chtít vychutnat hned ráno. Vstávat ve 4 hodiny, abyste přisypali slunečnicová semínka, se nikomu nechce. Bez přidavače totiž musíte příměs přidat sami na časový signál.

De Gusto Domácí pekárna chleba BM-965/02S
De Gusto Domácí pekárna chleba BM-965/02S

 

Napříč programy

Jak už bylo zmíněno výše, pekárny umí více než pouze upéct chleba. Zvládnou připravit základní, celozrnný, francouzský, bílý, sladký i slaný. Uhnětou těsto na pizzu či buchty a dovedou připravit i džem.

U většiny pekáren můžete zvolit hmotnost chleba (vybírat můžete ze dvou velikostí), stejně jako propečení kůrky od světlé po tmavou. Takto upečený chleba je vlhčí než v obchodě a kůrka není tolik propečená, protože pára nemá v uzavřené nádobě kam uniknout.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here