7 chyb, kterým se vyhnout při rekonstrukci koupelny
7

Kolik rekonstrukcí koupelny za celý život provedete? Moc jich určitě není a pokud toužíte po praktické koupelně, která vám vydrží klidně i patnáct let, bude se vám následující přehled 7 častých chyb skutečně hodit.

Inspirace koupelna - od studia SEART
Inspirace koupelna – od studia SEART

1. Nekvalitní a levné

Pokud chcete, aby vám koupelna skutečně vydržela, nemůžete spoléhat na nekvalitní a levné materiály. Rekonstrukce koupelny je bez diskuze velkou investicí, nicméně na dlouhou dobu. Když si vyberete to vůbec nejlevnější vybavení, nemůžete se divit, že vás brzy zastihnout první potíže, například v podobě tekoucí baterie či popraskaného sprchového koutu.

2. Špatná velikost obkladů

Velikost obkladů hraje zásadní roli v tom, jak se budete v koupelně cítit. Myslíte si, že do malé koupelny patří malé obklady? Určitě to není pravda. V kurzu jsou velkoformátové obklady, které působí velmi atraktivně. Nenechte se od nich odradit ani v případě malé koupelny. Nebudete litovat.

3. Matné sklo, kam se podíváš

Čiré sklo v koupelně působí moderně, ale při rekonstrukci mnoho lidí volí raději matné sklo. Pravděpodobně ze strachu, že je někdo při sprchování uvidí. Je to škoda. Zapřemýšlejte nad tím, zda-li jsou tyto obavy oprávněné. Stačí v rodině respektovat soukromí. Čiré sklo se navíc při sprchování zapaří.

4. Absence umývátka na WC

Samostatné umývátko na toaletě se může zdát jako hloupost. Vždyť je vždy možné umýt si ruce v koupelně nebo v kuchyni ve dřezu. Je to však praktické? V početnějších rodinách se umývátko hodí. Nemusíte rušit někoho, kdo je v koupelně. Stejně tak nezanášíte bakterie do kuchybě. Cena umývátka je navíc v porovnání se zbytkem rekonstrukce zanedbatelná.

5. Podlahové topení je zbytečnost

Podlahové topení je hitem, ale při rekonstrukci se mohou objevit obavy, zda-li nemůže toto topení časem prasknout. V případě, kdy vám podlahové topení instaluje odborník, je to velmi nepravděpodobné. Podlahové topení v koupelně je komfortní záležitost, která znatelně zvyšuje radost z ranního vstávání. Nebojte se ho a objevte jeho výhody.

6. Koupelnový nábytek netřeba

Pár ručníků a nějaká ta kosmetika, to je vše. Nebo snad ne? Časem určitě ne, při rekonstrukci koupelny nezapomínejte na dostatek úložných prostor. Chytrým řešením je například spojení umyvadla se spodní skříňkou. Opět je důležité vyvarovat se nejlevnějším kusům nábytku. V koupelně je vlhké prostředí, které dává nábytku zabrat.

7. Obdélníková vana je nepohodlná

Jste přesvědčeni o tom, že jedině rohová vana vám nabídne pohodlí a dostatek prostoru? Není to úplně pravda, vždy záleží na konkrétním provedení. Klasická obdélníková vana také dokáže být překvapivě pohodlná a zpravidla vyžaduje k napuštění méně vody. Vybírejte si takové vany, jejichž vnitřní tvar kopíruje lidskou siluetu.

Při rekonstrukci koupelny se pochopitelně můžete dopustit i dalších chyb, nicméně ty výše zmíněné dokáží opravdu zamrzet. Když na ně nezapomenete, máte skoro vyhráno.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here