4 skvělé nápady, jak využít zahradní domek
4

Zapomeňte na nevzhledné boudičky a kůlny, které dělají zahradě ostudu a slouží maximálně tak jako skladiště. Moderní zahradní domky dokáží nabídnout skvělý vzhled a všestranné využití, které si rychle zamilujete.

zahradni domek xenie

Ten, kdo nechce zahradu používat pouze na trénink patování do golfové jamky, se nespokojí s travnatou plochou bez dalšího využití. Vždyť zahrada u domu je místem, kde se můžete scházet s přáteli, kde máte příležitost rozvíjet kuchařské dovednosti a kde ze sebe děti dostanou veškerou energii. Zahradní domek ve všech těchto aktivitách hraje významnou roli, a proto se nechte inspirovat čtveřicí skvělých nápadů, jak ho využít.

1. Bydlení pro návštěvu

Když je venku krásné počasí a zahradní oslavy se protáhnou do pozdních hodin, je až neslušné vyhánět hosty pryč. Co ale dělat, když u vás doma není jednoduše dostatek místa? Lepší zahradní domky s prosklenými okny dokáží nabídnout překvapivě pohodlné zázemí a dostatek prostoru. Pak už jen stačí nafukovací matrace, teplé přikrývky a bydlení pro návštěvu je na světě.

2. Pracovna v přírodě

Lidem, kteří pracují z domova a potřebují být kreativní, změna prostředí vždy dokonale prospěje. Takový zahradní domek se snadno stane kanceláří a kreativní dílnou. V obklopení zeleně a klidu se dokážete skvěle soustředit. Bezdrátový internet v dnešní době už také není problém, tak proč se s veškerými pracovními povinnostmi alespoň na chvilku nepřestěhovat.

prace zahrada

3. Venkovní kuchyně

Dokážete si představit, že máte přímo na zahradě k dispozici veškeré vybavení potřebné k vašemu grilování? Jakmile budete mít zahradní domek, nezůstávejte u představ. Vždyť právě on se stane ideálním zázemím pro uskladnění všech pomůcek od grilu přes nože až po talíře a skleničky. Už nic nemusíte nosit. Ukázkou takové soukromé restaurace na zahradě je dřevěný domek Anita, který má téměř 30 m2 a bez problémů zapadne i do městské zástavby. Postavte před něj terasu s lavicí a návrat do běžné kuchyně budete snášet hodně těžce.

domek anita

4. Posilovna na čerstvém vzduchu

Zaprášený rotoped v ložnici není to pravé ořechové. Boj s nedostatkem místa na všechno náčiní vyhrajete hravě s přispěním dřevěného domečku na zahradě. A když na to přijde, proč si v něm rovnou nezacvičit, když chcete být na čerstvém vzduchu a zároveň v úkrytu před ostrými slunečními paprsky nebo pohledy sousedů. Soukromí domečku je vhodné také pro převlékání oblečení, což se hodí nejen po náročném tréninku, ale také v případě bazénu. Plavky ze sebe můžete shodit bez toho, aniž byste doma udělali mokro na podlaze.

Dřevěné domky mají jedinečnou schopnost zpříjemnit prostředí každé zahrady. Neváhejte se tak zamyslet nad tím, jak by mohl nějaký praktický model sloužit zrovna vám. Byla by totiž velká škoda využívat ho pouze jako garáž na sekačku.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here