10 důvodů, proč se nespletete s designovou sprchou bez vaničky
1

I malá koupelna může mít velký potenciál. Ideálním řešením do nevelkého prostoru je sprchový kout, ovšem bez tradiční vaničky. Otevřené sprchové zázemí snadno naváže na okolní povrchy, zachová vzdušnost místnosti a navíc působí čistým a elegantním dojmem.

sprcha

Chcete-li i vy mít trendy koupelnu, pak se inspirujte sprchou bez zastaralé vaničky. Má spoustu výhod – a my přinášíme 10 z nich.  

Elegance jako plus

A co takhle sladit dlažbu a obklady na zdech? Celý prostor rozdělí pouze sprchová stěna, přičemž nedojde k uzavření ani zmenšení výsledných dojmů. Čistota a elegance doplní minimalistický vzhled koupelny. Celek stačí kombinovat s designovým žlabem. Výhodou je rovněž možnost sprchový kout umístit kamkoli – do niky, do rohu nebo do prostoru. Je to na vás.

Úklid jako koníček

Ne každý miluje pravidelný úklid. Ovšem úklid sprchového koutu bez vaničky je snadný. Jednoduchá údržba je proto dalším aspektem, proč se pro tuto variantu rozhodnout. Dlažba se snadno čistí a dezinfikuje. Náročné mytí vany? Odpadá.

sprcha 2

Hygienické prostředí

Na předchozí bod navazuje hygiena, která je v koupelně nesmírně důležitá. Čisté prostředí je v případě sprchy bez vaničky samozřejmostí. Dlažbu můžete jednoduše vytřít dezinfekčními přípravky nebo parním mopem.

Odolné materiály

Namísto sprchové vany je povrch sprchového koutu tvořen keramickou dlažbou, která vyniká vysokou životností a odolností. Nemusíte se bát ani mechanického poškození.

Bezbariérová koupelna

Řešení bezbariérové koupelny nikdy nebylo snazší. Sprchový kout můžete udělat přesně tak velký, jak potřebujete. Díky jednotné podlaze se tu navíc snadno dostanete třeba s invalidním vozíkem. Stačí si upravit rozměry a požadavky ještě před tím, než se pustíte do úpravy vaší koupelny.

sprcha 3

Moderní styl

 

Není styl jako styl. Jednoduchost této koupelny patří mezi stálice na žebříčku koupelnových trendů. Moderní koncept koupelny zaujme každého, kdo chce jít s dobou.

Bezpečnost

I sprchové zázemí bez vaničky může být bezpečné. Stačí zvolit protiskluzovou dlažbu, nebo do prostoru umístit vhodnou protiskluzovou podložku. Sprchová rohož je praktická i designová zároveň. Bezpečnostní podmínky splňuje také sprchové sklo.

sprcha 4

Není žlábek jako žlábek

Odtokový žlábek by měl korespondovat se stylem a provedením vaší koupelny, proto jich trh nabízí velké množství – různých velikostí a provedení. Pozor je potřeba dát na pokládku dlažby – ta se v těchto případech provádí v mírném sklonu, aby voda bez problémů odtékala.

Sprcha na míru

Jednou z největších výhod je možnost navolit si jakékoli rozměry sprchového koutu. Ať už disponujete velkým nebo naopak malým prostorem, sprchový kout můžete upravit tak, jak si přejete. Už totiž nejste omezení velikostí typizované vaničky.

Cena, která potěší

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Protože odpadá nutnost kupovat sprchovou vaničku a hotový sprchový kout, můžete ušetřit rodinný rozpočet. Základní varianta často vyžaduje pouze koupi zástěny, žlábku a sprchové baterie. Sami si tedy můžete určit rozsah a cenu vybavení, do kterého investujete.  

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here