Vemte do ruky lano a udělejte z něj dekoraci
V

Originální dekorace dokáží vašemu bydlení dodat šmrnc. Různá lana a provazy rozhodně nepatří mezi klasické předměty pro dekoraci interiéru, což je v případě hledání originality jedině plus. Pokud je vám blízký styl léta, moře a Azurového pobřeží, neváhejte vzít do ruky lano a udělat z něj dekoraci. Poradíme vám, jak na to.

Zařážka ke dvěřím z lana - ilustrační obrázek, zdroj.
Zařážka ke dvěřím z lana – ilustrační obrázek, zdroj.

Nábytek ozdobený lany

Možná jste si v obchodech všimly nábytku, jehož různé části jsou z lana vyrobeny, případně je jimi nábytek lemován. Velmi oblíbená je také kombinace lan a sítí. Pokud si nechcete kupovat nábytek nový, dokážete si v podobném duchu upravit i ten, co máte doma. Případně se můžete vrhnout do renovace nějakého staršího kusu a vyzkoušet si na něm, jak se vám bude s lany pracovat.

Vhodná lana a sítě zakoupíte v každém provaznictví. Pak již stačí zapřemýšlet nad tím, jakým způsobem je při úpravě nábytku využijete. Lanem můžete nahradit madla či úchytky. Šikovnější mohou z lana vyrobit výplet pro křeslo. Kreativitě se skutečně meze nekladou. Žhavým tipem je kombinace tlustého lana s ratanovým nábytkem.

Lano pro originální osvětlení

Přestaly vás klasické lampičky a různé světelné ozdoby bavit? Využijte lano jako závěsný prvek. Tlusté lano můžete přivázat z jednoho konce pokoje na druhý. Je pak už jen na vás, zda-li na něj umístíte nějaké ozdoby, nebo třeba světelný LED řetěz. Tento typ dekorace se skvěle hodí například do dětského pokoje. Lana nahrávají netradičnímu interiérovému osvětlení. Vykouzlí zajímavou atmosféru.

Závěsné lanové svítidlo - 100 cm, tři lana
Závěsné lanové svítidlo – 100 cm, tři lana

Lano na zdi a doplňcích

Na zeď nepatří pouze obrazy a plakáty. Velmi zajímavou dekorací jsou také lana a provazy, ze kterých dokážete vyrobit konstrukci. Ta může sloužit jako netradiční nástěnka a místo pro umístění dalších dekorací. Velká část doplňků, které doma máte, lze provázky vylepšit, nebo dokonce opravit. Když už byly zmíněny obrazy na zdi, vyzkoušejte z lana vyrobit rám. Stejně tak dokážete lanem ohraničit zrcadlo a vytvořit tak něco jedinečného, co není běžně vidět.

Lana a provazy přinášejí do interiéru námořnické prvky a čerství vítr, který oceníte nejen doma, ale například také na chatě. Dávku tohoto stylu v různé míře snese prakticky každá místnost od kuchyně po mužskou pracovnu, a proto neváhejte lana využít. Uplatnění pochopitelně najdou nejen v interiéru, ale také v exteriéru. Dokonale se hodí na verandu, případně je můžete rovnou využít pro výrobu dětské houpačky. Velkou výhodou je jejich cenová dostupnost, a proto se nebojte experimentovat.

Vytvořte si originální vázičku ozdobenou lanem - ilustrační obrázek, zdroj.
Vytvořte si originální vázičku ozdobenou lanem – ilustrační obrázek, zdroj.

 

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here