Tyto 4 barvy do ložnice rozhodně nepatří
T

Barvy v místnosti, kde spíme, ovlivňují kvalitu odpočinku. Vysílají signály směrem k našemu mozku. Mění naše emoce, aniž bychom si to uvědomovali. Pokud stojíte před rozhodnutím, do jakých barevných odstínů ladit ložnici, bude se vám hodit následující přehled. Některé barvy se totiž se sladkými sny skutečně neslučují. Jaké to jsou?

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Fialová vás nenechá vypnout

Fialová je vnímána jako barva podporující tvořivost. Dokáže dokonale povzbudit mozek a přilákat na sebe pozornost. Tím pádem je vhodná především do kanceláře či zasedací místnosti. V ložnici toužíme po pravém opaku.
Mozek by neměl být zbytečně rozrušován, před samotným spánkem je důležité relaxovat. Lidé, kteří trpí nespavostí a často se v noci budí, by se měly fialové vyhnout raději obloukem. Lepší je to s jejími světlými odstíny, nicméně i u nich je nutné dávat pozor.

Sytě červená útočí

Červená v ložnici má schopnost zahřát. Řadí se mezi teplé barvy, nicméně některé její odstíny zbytečně zatěžují již tak namáhaný zrak a dokonce mohou vyvolávat chuť k jídlu. Například sytě červená je zbytečně agresivní a pro ložnici tak nevhodná.

Jak je to s červenou a jejím vlivem na erotiku? Dle mnohých názorů tato barva vzbuzuje vášeň, ale to neznamená, že musí být všude. Velmi zajímavě vypadá kombinace zcela bílé ložnice s červeným povlečením a dalšími doplňky.

S černou opatrně

Černá barva je jasnou volbou v momentě, kdy toužíte po luxusu. Černé saténové povlečení skutečně přináší do ložnice punc exkluzivity, stejně tak mohou velmi elegantně působit černé designové tapety. Ovšem i zde platí, že čeho je moc, toho je příliš.

Ve větší míře působí černá depresivně a opticky zmenšuje místnost. Na velkoplošné stěny ji nelze doporučit. Největší problémy přináší v momentě, kdy má vaše ložnice nedostatek denního světla. Jste-li ve stejné situaci, černou vyberte pro doplňky a menší nábytek.

Neonově zelená barva

Neonové barvy jsou velmi populární a do bytových trendů patří, nicméně v ložnici způsobují až moc povyku. Opět povzbuzují mozek k aktivitě a zaměstnávají vaše smysly, které by měly již dávno odpočívat. Když už chcete zelenou, zvolte raději přírodní odstíny.
Ty člověka uklidňují a v kombinaci s bílou skutečně působí velmi harmonicky. Obléknout domov do netypických barev je velkým lákadlem, ale ložnice by měla zůstat ušetřena zásadnějších experimentů s neonově zelenou.

Barvu si vyzkoušejte

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Každý má na barvy jinou citlivost, a proto vždy ve finále záleží na vašich preferencích. Než se vrhnete na malování, je vhodné nanést barvu na menší kousek čisté zdi. Až barva zaschne, zkuste ji několik dní vnímat a sledovat. Sami poznáte, zda-li se vám do ložnice hodí.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here