Tipy na pohodlné oblečení na doma aneb Jak navodit tu pravou domácí atmosféru
T

Když se řekne teplo domova, mnozí z nás se zasní a představí si scénu jak z romantického filmu. Hlavní hrdinové tam v pohodlném domácím oděvu sedí před krbovými kamny a čtou si knihu, nebo si povídají se svými blízkými. Místností zní radostný smích, vypráví se vtipné historky, u toho se popíjí nějaký dobrý mok. Kdo by to nechtěl aspoň jednou zažít?

Kdo žije v paneláku, ten si klasická krbová kamna asi nepořídí, leda ta elektrická. Přítomnost našich blízkých není nesplnitelná, jak si ale vybrat to pravé domácí oblečení, ve kterém se budeme cítit dobře, a hlavně volně?

Proč vůbec doma nosit pohodlné oblečení?

Domov je místem, kde se setkáváme se svými bližními, ale i místem, kde hledáme útočiště, když nám není zrovna nejlíp. V těch chvílích na sobě určitě nebudeme mít večerní róbu, dobře se ale asi nebudeme cítit ani v otrhaných kalhotách a vytahaném tričku. 

Oblékněte se do dobře padnoucích kalhot, pěkného trička a prádla, které lichotí vaší postavě. Uvidíte, že se budete cítit jako nikdy předtím. Budete taky sebevědomější, vaši blízcí vás budou obdivovat.

DSC03600 4
Zdroj: Trenyrkarna.cz

Jak si domácí oděv vybrat?

I když si na ten pohodlný domácí oděv v pravém slova smyslu, jak ho známe právě třeba z filmů, nepotrpíte, pořiďte si kvalitní ponožky, teplé oblečení na doma během chladných dnů, pohodlné spodní prádlo a třeba i trenky pro páry. Jak na to?

Dobře padnoucí spodní prádlo je základ

Ať už vybíráte dámské, nebo pánské spodní prádlo, vždycky vám musí padnout. Nesmí nikde škrtit, ani být příliš volné. Kromě velikosti je také důležité dobře vybrat materiál a střih. 

Dámy musí dobře zvolit správnou velikost podprsenky, která by měla ňadra podepřít a tvarovat, pánové by si měli dát pozor na velikost trenýrek. Příliš velké mohou padat a pod kalhotami tvořit nevzhledné hrboly, ty malé zase budou škrtit a svírat.

loren cutler VWcX4FkdVkU unsplash

Víte, že mezi dámským spodním prádlem se objevují v poslední době i trenky? Jsou pohodlné, volné a na spaní nebo volný čas doma naprosto ideální. 

Doma můžete chodit i v pyžamu

Mezi pohodlné dámské oblečení na doma patří jak legíny a tepláky s tričkem a mikinou, tak prodyšné a na těle příjemné pyžamo. Jinak tomu není ani u pánů, i když ti většinou místo dlouhých kalhot preferují spíš kraťasy.

Náš tip: Když se pustíte do výběru pyžama, zohledněte při tom jak materiál a střih, tak i roční období. Zatímco v létě si vystačíte s tenkým pyžamem nebo noční košilkou, v zimě oceníte teplé oblečení na doma, třeba v podobě flanelového pyžama. 

pexels

Na ponožky nezapomínejte

Právě u nich to pravé pohodlí začíná. Podlaha bývá studená, když prostydnete od nohou, zahřejete se jen obtížně. Pohodlné a padnoucí kvalitní ponožky tak jsou základ. 

Náš tip na závěr: Víte, že pěkným domácím oblečením neurazíte? Klidně ho můžete věnovat jako dárek k narozeninám nebo k svátku. Jen se před jeho pořízením snažte odhadnout styl toho, komu ho vybíráte.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here