Světlo jako z pohádky
S

Ke kouzelné atmosféře Vánoc už tak nějak patří světýlka. Ať už jde o světelné řetězy, blikající dekoraci v oknech či měkké světlo svíček. Při procházce večerním městem na vás bude již v tuto chvíli dýchat vánoční atmosféra ze všeho toho všemožného osvětlení.
Nemusíte však čekat na Vánoce, abyste si užili tento opojný efekt. Vyzdobte si vaše domovy pomocí světelné dekoraci kdykoliv během celého roku. Pokud chcete vykouzlit útulné prostředí, je světlo tím ideálním pomocníkem.

Světlo jako z pohádky - zdroj
Světlo jako z pohádky – zdroj

Jak z hollywoodského filmu

Také jste vždy obdivovali záběry z šaten hollywoodských hvězd, v jak překrásných zrcadlech se líčí? Vytvořte si jeho kopii doma. Pověste světelný řetěz například kolem vašeho zrcadla v chodbě. Vytvoříte tím krásný efekt a přinese vám to více světla potřebného při vašich přípravách.

Prolínající se rostlinami

Máte-li v obývacím pokoji kytku většího růstu, nebojte se světelný řetěz provléct jejím tělem nebo mezi jednotlivými listy. Rozzáříte tím jakýkoliv hluchý roh či samotnou květinu.

Světelný řetěz Talking Tables Nordic Pinecone, 1,5 m
Světelný řetěz Talking Tables Nordic Pinecone, 1,5 m

Kouzelné lóže

Nic nevytvoří toliko romantiky jako správné světlo. Nešetřete jim. Pořiďte si do ložnice svíčky. Dejte však pozor při jejich umisťování. Dávejte je vždy daleko od míst, které by mohly vzplanout. Svíčky by měly být v dostatečné vzdálenosti, jak od ložního prádla, tak od závěsů a záclon.

Nad vaší postel nebo po obvodu jejího čela můžete nainstalovat již zmiňovaný světelný řetěz. Pod jeho světlem se budete cítit útulněji a klidněji.

Inspirace pro každý den

Máte rádi motivační nápisy či citáty a rádi se na ně denně díváte, abyste si připomněli, co pro vás určitá slova znamenají? Pro umocnění jejich významu je rozzařte. Pořiďte si slabý světelný proužek a pomocí něj slovo napište na zeď. Můžete si tak denně například připomínat své sny pomocí slova „Dream“.

Realizace osvětlení chodby - zdroj
Realizace osvětlení chodby – zdroj

Pohádkové sklenice

Chcete-li si pořídit originální dekoraci do obýváku, vytvořte si světelné sklenice. Do ozdobných sklenic vložte co nejvíce světýlek a naaranžujte je například na dřevěné podložce s voňavým jehličím a šiškami nebo s jakoukoliv vaší oblíbenou dekorací. Dnes již nemusíte do sklenic vyvrtávat díru na provlečení elektrického drátu. Většina světelné dekorace se dá pořídit na tužkové baterky.

Pokud máte nevyužitou zeď a stálé přemýšlíte, jak ji dodat potřebou jiskru, máme pro vás tento další nápad. Pověste na ni cikcak světelné řetězy a na ně pak zavěste vaše oblíbené rodinné fotografie.

Nevyužité kroužky

Také si vzpomínáte na vyšívací kroužky, do kterých se napnulo plátno a při vyšívání vám nikam neuteklo? Pokud máte takové kousky doma a nevyužíváte je, zužitkujte je právě teď. Kroužek obtočte světelnou dekorací, a pak už je jen na vás, kam si ho pověsíte či jen opřete jako výzdobu.

 

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here